Eiropas čempionātā riteņbraukšanā Liepiņš izcīna 13. vietu

Svētdien Dānijas pilsētā Herningā noslēdzās Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā Elites vīru grupas braucienā 241 kilometru garajā distancē triumfēja Norvēģijas izlases riteņbraucējs Aleksanders Kristoffs, bet cienījamo 13. vietu lielās grupas finišā ieguva Latvijas sportists Emīls Liepiņš, kura labā lielisku darbu paveica Andris Vosekalns un Māris Bogdanovičs, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

 

241 kilometru garā distance tika sadalīta 12 apļos. Trases pirmajā daļā izveidojās trīs sportistu liels atrāviens, kurā iesaistījās Šveices, Baltkrievijas un Islandes sportisti, kas uz augstām vietām nepretendēja. Latviešu trio tikmēr brauca peletonā, maksimāli taupot spēkus izšķirošajiem notikumiem. Atrāviens tika likvidēts, kad līdz finišam bija palikuši nedaudz mazāk par 100 kilometriem. Turpinājumā sekoja virkne citu atrāvienu, bet peletonā kontroli uzņēmās Itālijas, Beļģijas, Dānijas, Vācijas un Norvēģijas sportisti. Drīz vien atrāvienā devās beļģis Jenss Keukeleire, spānis Imanols Erviti un šveicietis Pirmins Langs. Aizdodoties pēdējos divos apļos trio pārsvars bija vien 20 sekundes, bet drīz vien peletons atkal bija kopā.

Pēdējos 20 kilometros notika ļoti spraiga cīņa. Tika likvidēti visi atrāvieni, tomēr pēdējais no tiem vien neilgi pirms paša finiša. No trīs braucēju līderu grupas atrāvās norvēģis Edvalls Boasons Hagens, tomēr arī viņš tika noķerts. Uzvarētājs, kā jau to varēja prognozēt, izšķīrās lielās grupas finišā. No mūsu sportistiem tam tika virzīts Emīls Liepiņš, kurš ieņēma pozīciju uzreiz aiz slovēņu sportista Luka Mezgeca. Plānus gan nedaudz izjauca priekšā notikušais kritiens, kas lika Liepiņam zaudēt uzņemto ritmu. Neskatoties uz to, dobelnieks atdeva visus spēkus, lai iegūtu pēc iespējas augstāku vietu.

Dramatiskā cīņā nepārspēts palika un par Eiropas čempionu kļuva Aleksanders Kristoffs, kurš par nieka tiesu apsteidza Viviani. Itālis gan protestēja par Kristoffa virziena maiņu uz viņa pusi pēdējos metros, tomēr tiesneši neatzina neatļautas darbības pieredzējušā norvēģa darbībā. Bronzas godalgu ieguva nīderlandiešu sprinteris Moreno Hoflands. Uzvarētāja laiks trasē bija piecas studnas, 41 minūte un 10 sekundes.

Emīls Liepiņš 175 dalībnieku lielajā konkurencē spēja izcīnīt respektablo 13. vietu, finišējot ar tādu pat laiku kā Kristoffs. Emīla labā lielisku darbu paveica gan Andris Vosekalns, gan arī Māris Bogdanovičs. Mārim 51. vieta, bet Andrim 123. pozīcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti