BMX riteņbraucēja Buldinska sasniedz 23.vietu Pasaules kausa priekšpēdējā posmā

Vanesa Buldinska sestdien Argentīnā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam un ieguva 23.vietu sezonā priekšpēdējā Pasaules kausa posmā, kur pārējiem Latvijas BMX riteņbraucējiem neizdevās sasniegt astotdaļfinālu, liecina organizatoru informācija.

Buldinska astotdaļfināla braucienā finišēja ceturtā un pēdējā iekļuva nākamajā kārtā. Savukārt ceturtdaļfināla braucienā viņa palika pēdējā sestajā pozīcijā un pusfinālā netika. Otra Latvijas braucēja Vineta Pētersone nefinišēja pēdējās cerības braucienā un tika ierindota 50.vietā.

Sievietēm par 9.posma uzvarētāju kļuva sezonas līdere Nīderlandes BMX sportiste Laura Smuldersa.

Vīriešiem visi trīs Latvijas BMX riteņbraucēji netika tālāk par 1/16 finālu. Helvijs Babris pēc 1/16 fināla rezultātiem ieņēma 54.vietu un tika ierindots vienu pozīciju virs Kristena Krīgera. Mikus Strazdiņš neizkļuva no pēdējās cerības braucieniem un ierindojās 71.vietā.

Uzvaru posmā finālbraucienā nodrošināja mājinieks Gonsalo Molina.

Pasaules kausa sezona noslēgsies Argentīnā svētdien ar pēdējo posmu. Pirms pēdējā posma Buldinska kopvērtējumā ir 32.vietā, savukārt 39. pozīciju ieņem Pētersone. Buldinska šovasar četrus posmus izlaida savainojuma dēļ.

Vīriešiem kopvērtējumā visi Latvijas sportisti ir ārpus TOP 50. Babris ieņem 51.vietu, bet tālākās pozīcijās ir Krīgers (67.), Strazdiņš (75.) un Edvarts Glāzers (135.).

Latvijas BMX riteņbraucēji Pasaules kausa sezonā krāj reitinga punktus cīņā par ceļazīmēm uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Pēc vietas valstu olimpiskajā rangā Latvijai tikt uz Tokiju būs problemātiski, taču atsevišķas kvalificēšanās iespējas būs arī nākamgad pasaules čempionātā.