BMX braucējs Glāzers uzvar 9. posmā un nostiprinās vadībā kopvērtējumā

Sestdien Beļģijas pilsētas Pēras trasē UEC Eiropas BMX kausa izcīņas devītā posma sacensībās uzvaru junioru grupā izcīnīja Edvards Glāzers, vēl vairāk nostiprinoties vadībā kopvērtējumā. Tikmēr B13 grupā trešo vietu ieguva Edgars Langmanis, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

UEC Eiropas kausa izcīņa BMX riteņbraukšanā šīs nedēļas nogalē ar 9. un 10. posma sacensībām noslēdzas Beļģijas pilsētā Pērā. Dažādās vecuma un meistarības grupās startēja arī deviņi Latvijas sportisti, no kuriem vairāki pirms noslēdzošajiem posmiem kopvērtējumā savās vecuma grupās ieņēma vietas labāko trijniekā.

Sestdien aizvadītajā 9. posmā junioru grupas sacensībās abi latvieši – Edvards Glāzers un Niks Rožukalns sasniedza pusfinālu. Tajā Glāzers uzvarēja, bet Rožukalns bija piektais, finālā netiekot. Dienas noslēdzošajā braucienā atkal lielisks bija Glāzers. “Tālava/ VBSS” kluba sportists izvirzījās vadībā un savas pozīcijas nevienam neatdeva līdz finišam. Otrais šajā posmā bija pasaules junioru čempions Tatjans Lui Hin Tsans no Francijas, bet trijnieku noslēdza nīderlandietis Bārts van Bemmelens.

B13 grupā līdz finālam visus dienas braucienus uzvarēja trenera Edžus Treimaņa audzēknis no “BMX Rīga/ RRS” kluba un “StayStrong Latvia” komandas Edgars Langmanis. Tomēr finālā spraigā cīņā perfekto sēriju Edgaram neizdevās turpināt un viņš finišēja trešajā vietā. Pozīcijas kopvērtējuma pirmajā vietā gan konkurentiem ir neaizsniedzamas.

M17/24 un M25+ amatieru grupu braucēji šajā posmā startēja kopā. Viesturs Morozs sacensības noslēdza ar piekto vietu pusfinālā. Tikmēr no elites braucējiem Helvijs Babris savā ceturtdaļfināla braucienā bija piektais. Šajā sacensību stadijā apstājās arī Mikus Strazdiņš un Filips Krists Rozītis.

UEC Eiropas BMX kausa sezona noslēgsies svētdien ar desmitā posma sacensībām turpat Pēras trasē.