Latvijas ūdens motosporta čempionāta otrais posms

Latvijas futbola izlases preses konference un treniņš

Māra Šmita atvadu spēle regbijā Latvija - Spānija

Veterānu regbija mačā godina Māri Šmitu

Sestdien norisinājās veterānu spēle regbijā Latvija – Spānija par godu Latvijas regbija leģendai Mārim Šmitam.

Upesciema laukums, iespējams, nebija redzējis tik daudz regbistu – ap 40 mūsu regbija veterānu un ap 50 Spānijas regbistu. Viņus visus bija pulcējis cilvēks, kurš Latvijas regbijam bija veltījis 48 gadus – Māris Šmits. Sākotnēji viņš bija spēlētājs, tad treneris un vēlāk arī funkcionārs.

Māris Šmits par mūžu regbijā
00:00 / 00:21
Lejuplādēt

Šmits LTV atklāja, ka padomājis, ka 30 regbistus uz spēli viņam izdosies savākt, un gan jau spāņus arī, un tā izdevusies atvadu spēle, kā gandarījums par labi paveikto darbu.

Mačs sākās ar simbolisku grupu cīņu, kur bumbu laukumā ievadīja Šmits. Pats Šmits laukumā pavadīja kādas piecas minūtes, pēc tam atstāja to, aplausu pavadīts.

Pati spēle tika aizvadīta pēc neierasta standarta – trīs periodos. Cīņas sākums veiksmīgāks bija spāņiem, kas izvirzījās vadībā ar 17:0. Pēc tam 12 punktus guva Latvijas veterāni, kuru vecums svārstījās no 40 līdz 70 gadiem. Beigās gan 12 punktus atkal guva spāņi – viņiem arī uzvara mačā ar 29:17. Bet rezultāts šajā mačā nebija svarīgākais – galvenais bija pateicība Šmitam par viņa ieguldījumu Latvijas regbijā.