Velsas regbistiem teicams pirmais puslaiks ļauj droši pieveikt Gruziju. Svarīgākās epizodes

Velsas regbija valstsvienība pirmdien Japānā ar 43:14 pārspēja Gruzijas izlasi abām izlasēm pirmajā spēlē Pasaules kausa finālturnīra D apakšgrupā. Velsieši pirmo puslaiku noslēdza ar 29 punktu pārsvaru, kas jau bija nozīmīgs solis pretim uzvarai.

Iespēju brīvam piezemējumam velsieši sev izkārtoja jau 3.minūtē - Džonatans Deviss netraucēts aizskrēja pēdējos metrus līdz ieskaites zonai.

Deiviss veic Velsas pirmo piezemējumu, Bigars netrāpa realizāciju

Tiesa, realizācijas sitienu no maksimāli ērtas pozīcijas Dens Bigars netrāpīja, kuriozi raidot bumbu pa vārtu stabu.

Bigars ar soda sitienu nostiprina Velsas pārsvaru

Bigars reabilitējās 7.minūtē, krietni sarežģītākā situācijā nopelnot trīs punktus ar soda sitienu un palielinot Velsas pārsvaru līdz 8:0.

Līdz pārtraukumam velsieši veica vēl trīs piezemējumus un puslaiku noslēdza ar 29:0 pārsvaru.

Pirmais piezemējums un trāpīts realizācijas sitiens arī Gruzijai

Gruzijas valstsvienībai izdevās labs otrā puslaika sākums. Ar spēka spiedienu aizgādājuši bumbu līdz ieskaites zonai, gruzīniem piezemējumu veica Šalva Mamukašvili, bet Tedo Abžandadze ar realizācijas sitienu samazināja rezultāta starpību līdz 29:7.

Tomosa Viljamsa piezemējums nodrošina Velsai 34:7 pārsvaru

Spēkos jau līdzvērtīgākā cīņā Velsai drošāku pārsvaru atjaunoja Tomosa Viljamsa piezemējums, pēc kura izmantotais realizācijas sitiens ļāva panākt 36:7. Savukārt gruzīni sāka darboties ātrāk un Levans Čilačava 70.minūtē veiksmīgi piezemēja bumbu. Abžandadze vēl trāpīja realizāciju un favorītes Velsas pārsvars atkal saruka līdz 22 punktiem (36:14).

Spēles galotne kļuva mierīgāka pēc Džordža Norta piezemējuma 76.minūtē, kad kļuva skaidrs, ka pārsteigumi cīņas turpinājumā nav gaidāmi. Lī Halfpenijs vēl trāpīja realizācijas sitienu, panākot 43:14.

Pirmajā spēlē Velsas un Gruzijas pārstāvētajā apakšgrupā austrālieši uzveica Fidži izlasi. D apakšgrupā ir iekļauta arī Urugvajas valstsvienība.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlēs apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.