Velsas regbisti smagā spēlē uzveic Fidži, tiek tālāk Pasaules kausa izcīņā. Dienas spilgtākie mirkļi

Trešo uzvaru trijās spēlēs Pasaules kausa finālturnīrā trešdien Japānā izcīnīja Velsas regbisti, kas ar 29:17 uzveica Fidži valstsvienību D apakšgrupas spēlē un garantēja dalību ceturtdaļfinālā. Velsiešu uzvara arī nozīmē, ka ārpus izslēgšanas turnīra nevar palikt Austrālijas izlase, lai gan apakšgrupā atlikušas vēl divas spēles.

Abos puslaikos vadībā pabija abas komandas un izšķirošo pārsvaru Velsas izlase nodrošināja ar diviem piezemējumiem tikai spēles pēdējā pusstundā. Ceturtdaļfinālā Velsa spēlēs pret Angliju vai Franciju.

Pirmo piezemējumu spēlē veic fidžietis Džošua Tuisova

Fidžieši maču pret grupā tikai uzvaras guvušo Velsas izlasi sāka ar iedvesmotu darbību uzbrukumā un 10 minūtēs panāca 10:0 pārsvaru. Pirmo piezemējumu lidojumā virs ieskaites zonas stūra veica Džošua Tuisova, savukārt Kini Murimurivalu izrāviens nodrošināja nākamos piecus punktus. Velsieši atguvās un pirmā puslaika vidū izspēlēja uzbrukumu, ko ar piezemējumu noslēdza Džošs Adamss, bet Dens Bigars ar trāpītu realizācijas sitienu samazināja Fidži pārsvaru līdz trim punktiem (10:7).

Pēc ilgas video skatīšanās Velsai neieskaita Džoša Adamsa piezemējumu

Video tiesneši dažādos rakursos ilgi izvērtēja epizodi, kurā Adamss 27.minūtē bija ļoti tuvu piezemējumam, līdz beidzot soģi konstatēja, ka mirkli pirms bumba skāra ieskaites zonu spēlētājs ar pēdu aizķēra sānu līniju, tātad bija autā, un punktu guvums nav skaitāms.

Džošs Adamss ar piezemējumu pirmoreiz vadībā izvirza Velsu

Vadībā Velsa pirmoreiz izvirzījās pēc nospēlētas pusstundas, kad ilga uzbrukuma noslēgumā laukuma malā līdz savam otrajam piezemējumam tika Adamss, savukārt Bigars iesita arī realizāciju un panāca 14:10.

Tehniskais piezemējums ļauj Fidži atgūt vadību

Fidži aktīvie centieni uzbrukumā vainagojās ar tehnisko piezemējumu 54.minūtē un salinieki atguva vadību (17:14). Velsas izlase, spēlējot mazākumā pēc Džeimsa Deivisa saņemtā brīdinājuma, izmantoja iespēju atjaunot neizšķirtu ar Rīsa Pačela trāpītu soda sitienu.

Ar savu trešo piezemējumu Džošs Adamss vēlreiz nodrošina vadību Velsai

Veiksmīgā turpinājumā skaistu Velsas uzbrukumu ar piezemējumu laukuma stūrī 61.minūtē noslēdza Adamss, panākot 22:17.

Līema Viljamsa piezemējums nostiprina Velsas pārsvaru

Velsieši brīvāk varēja uzelpot 69.minūtē pēc Līema Viljamsa piezemējuma ātra izrāviena noslēgumā un Pačela trāpīta realizācijas sitiena.

Skotijas izlase ar deviņiem piezemējumiem pārspēj Krieviju

Iepriekš trešdien cīņu par ceturtdaļfinālu sekmīgi turpināja Skotijas regbija izlase, kas ar 61:0 droši pārspēja grupas kārtā turnīru noslēgušo Krievijas valstsvienību. Skotiem bija nepieciešama uzvara, lai A apakšgrupā saglabātu cerības uz iekļūšanu izslēgšanas kārtā. Ja A apakšgrupas favorīti īri sestdien pieveiks Samoa izlasi, otru ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu svētdien iegūs Skotijas un Japānas spēles uzvarētāji.

Skotijas - Krievijas spēles epizodes

Krievijas regbisti Pasaules kausa finālturnīros nav uzvarējuši nevienā spēlē, tomēr Japānā rādīja gana solīdu sniegumu, lai sarežģītu dzīvi pretiniekiem.

Adams Heistingss izvirza Skotiju vadībā

Skotijas izlase vadībā izvirzījās 14.minūtē, atrodot plaisas pretinieku aizsardzībā, un uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Adams Heistingss. Dažas minūtes vēlāk viņš veiksmīgi sev piespēlēja ar kāju un pēc pretinieka kļūdas veica arī otro piezemējumu. Tā kā Heitingss iesita arī abas realizācijas, viņa rēķinā bija visi 14 komandas gūtie pirmie punkti.

Maksimāli koncentrējušies spēlei, skoti 22.minūtē tika pie trešā piezemējuma. Bumbu piezemēja pretinieku piespēli pārtvērušais Džordžs Horns, bet Heistingss arvien bija precīzs realizācijas sitienos, palielinot pārsvaru līdz 21:0.

Ātrā uzbrukumā Džordžs Horns veic Skotijai ceturto piezemējumu

Papildu punktam rezultātu tabulā nepieciešamo ceturto piezemējumu skoti nodrošināja 45.minūtē, kad ātru uzbrukumu noslēdza Horns. Heistingss ar realizācijas sitienu panāca jau 28:0. Sasnieguši vēlamo, skoti turpināja tikpat apņēmīgi - Džordža Tērnera piezemējums un Heistingsa realizācija ļāva 52.minūtē palielināt pārsvaru līdz 35:0. Savukārt Tomijs Sīmors ar piezemējumu ātri vien panāca arī 40:0 un vēl divus punktus ar realizāciju pievienoja Heistingss. Vēl nebija nospēlēta stunda, kad Horna trešais piezemējums nodrošināja Skotijai 47:0.

Uzvaras punktu Skotijas izlasē pieliek Stjuarta Makinalija piezemējums

Tuvojoties spēles beigām, ar piezemējumu skotiem izcēlās arī Džons Barklajs un Stjuarts Makinalijs.

Argentīna atvadās ar uzvaru pār ASV izlasi

Cerības uz Pasaules kausa ceturtdaļfinālu iepriekš zaudējusī Argentīnas regbija izlase dienas pirmajā spēlē ar 47:17 pārliecinoši uzvarēja ASV valstsvienību C apakšgrupā un nodrošināja dalību 2023.gada Pasaules kausa izcīņā. Argentīnieši trešo vietu grupā ieguva ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem.

Vietu ceturtdaļfinālā C apakšgrupā jau iepriekš garantēja Anglijas un Francijas izlases, tomēr Argentīnai bija svarīga arī pēdējā spēle, jo trešo vietu grupās ieguvušās komandas 2023.gada Pasaules kausa izcīņā startēs bez dalības kvalifikācijā.

Argentīnas - ASV spēles epizodes

ASV izlase pret mača favorītiem noturējās līdz pirmā puslaika vidum, kad tāls skrējiens līdz ieskaites zonai izdevās piezemējumu veikušajam Nikolasam Sančesam. Viņš trāpīja arī realizācijas sitienu, palielinot pārsvaru līdz 7:0.

Argentīnieši izvirzās vadībā 7:0

Hoakins Tukulē sešas minūtes vēlāk piezemēja ASV ieskaites zonā ripojošu bumbu un Sančess ar realizāciju nodrošināja Argentīnai jau drošāku 14:0 vadību. Dienvidamerikas komandai izdevās panākt 19:0, komandas spēka spiedienu ar vēl vienu piezemējumu vainagojot Tukulē.

Bleins Skallijs gūst pirmo piezemējumu ASV

Pirmā puslaika izskaņā tikpat efektīvi nospēlēja Bleins Skallijs, pēc ieskaites zonā iespēlētas bumbas nodrošinot pirmo piezemējumu ASV.

Līdz ceturtajam piezemējumam, kas nodrošina papildu punktu rezultātu tabulā, argentīnieši tika otrā puslaika sākumā. Saspēles noslēgumā bumbu piezemēja Huans Kruss Malia, bet Sančess iesita realizāciju, panākot 26:5. ASV aizsardzība Maliu nenoturēja arī 48.minūtē, argentīnietim nodrošinot vēl vienu piezemējumu, ko papildināja precīzs Sančesa realizācijas sitiens. Lai gan ļoti tuvu pretinieku ieskaites zonai tika arī ASV izlase, līdz puslaika vidum argentīniešus vēl pārliecinošākā vadībā nostiprināja Heronimo de la Fuentes piezemējums un Sančesa realizācijas sitiens (40:5). Amerikāņi gan nezaudēja cīņassparu un pēc nospēlētas stundas rezultāts kļuva 40:12 - piezemējumu veica Pols Lasike, savukārt realizācijas sitienā pirmoreiz precīzs bija Eidžejs Makgintijs.

Gonsalo Bertrano nodrošina Argentīnai mačā septīto piezemējumu

ASV izlasei bieži netiekot līdzi pretinieku ātrajai saspēlei, Gonsalo Bertrano 71.minūtē veica piezemējumu, ko papildināja Benjamina Urdapiletas trāpīts realizācijas sitiens. Mača izskaņā vēl vienu piezemējumu ASV nodrošināja Skallijs.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā ir sadalītas četrās apakšgrupās un 12 Japānas pilsētās izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.