Velsas regbisti notur uzvaru pār Austrāliju grupas favorītu duelī. Spilgtākās epizodes

Velsas regbija izlase svētdien Japānas galvaspilsētā Tokijā ar 29:25 uzvarēja Austrāliju D apakšgrupas favorītu duelī Pasaules kausa finālturnīrā. Mača iznākums, visticamāk, noteiks, ka velsieši grupā finišēs pirmajā vietā, ja vien turnīrā nesekos vairākas sensācijas.

ĪSUMĀ:
Austrālijai neizdodas izglābties pret Velsu
Gruzijas izlase gūst turnīrā pirmo uzvaru

Regbija meistarklasē velsieši pārspēj Austrāliju

Abām komandām rādot izcilu regbiju, spēles pirmo pusi labāk aizvadīja Velsas izlase, kas otrā puslaika sākumā palielināja pārsvaru līdz 26:8, taču austrālieši sadeldēja deficītu līdz minimumam un pēdējās minūtēs centās gūt uzvarai nepieciešamo piezemējumu, tiesa, nesekmīgi.

Dens Bigars ar dropsitienu atklāj rezultātu

Jau pirmajā minūtē velsieši izvirzījās vadībā, Denam Bigaram no laukuma vidus trāpot dropsitienu un panākot 3:0.

Rezultatīvā uzbrukumā velsieši nodrošina 10:0 vadību

Liels Bigara nopelns bija arī rezultatīvajā uzbrukumā, kas Velsai 13.minūtē ļāva panākt 10:0. Bigara piespēli ar kāju uz ieskaites zonas robežu piezemējumā pārvērta Hedlijs Pārkss, bet realizācijas sitienu Bigars trāpīja pats.

Lielisks uzbrukuma noslēgums izdodas Austrālijai

Līdzīgā situācijā austrālieši 21.minūtē rezultāta starpību samazināja - pēc Bernarda Folija piespēles ar kāju Adams Ešlijs-Kūpers nogādāja bumbu ieskaites zonā. Folijs realizāciju gan netrāpīja, tādēļ Velsa saglabāja 10:5 vadību. Iespēju samazināt rezultāta starpību Folijs izmantoja 29.minūtē, trāpot soda sitienu un sadeldējot komandas deficītu līdz diviem punktiem. Velsieši gan ātri revanšējās ar Rīsa Pačela veiksmīgu soda sitienu.

Teicami spēli sākušajam Bigaram mačs beidzās jau pirmajā puslaikā smadzeņu satricinājuma dēļ, bet viņu veiksmīgi aizstāja Pačels, kurš 37.minūtē trāpīja soda sitienu, panākot 16:8. Turklāt austrālieši nākamajā uzbrukumā kļūdījās, Garets Deiviss pārtvēra piespēli un pēc ātra skrējienā pāri pus laukumam piezemēja bumbu.

Velsieši ātrā uzbrukumā nostiprinās vadībā

Pačels iesita arī realizāciju, kas ļāva Velsai pirmo puslaiku noslēgt ar 15 punktu vadību (23:8).

Velsas izlase centās izmantot jebkuru iespēju tikt arī pie mazāka punktu guvuma un Pačels 44.minūtē palielināja rezultāta starpību ar dropsitienu.

Austrālija pakaļdzīšanos sāk ar Heileta-Petija piezemējumu

Toties Austrālijai pāris minūtes vēlāk lieliski izspēlētu uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Deins Heilets-Petijs, bet Meta Tomuas izmantots realizācijas sitiens ļāva samazināt rezultāta starpību līdz 26:15.

Septiņu punktu uzbrukumā austrālieši pietuvojas līdz 22:26

Spēlētāju maiņas otrajā puslaikā pastiprināja Austrālijas izlases spēli un dzeltenzaļās komandas spiedienu 62.minūtē vainagoja ilgi kaldināts Maikla Hūpera piezemējums. Tomua iesita arī realizāciju un četras minūtes vēlāk trāpīja soda sitienu, kas Velsas pārsvaru sadeldēja līdz minimumam (26:25). Austrālijas ofensīvu mazliet piebremzēja veiksmīgs Pačela soda sitiens 72.minūtē (29:25).

Pēdējās minūtēs velsieši aizsargājās, bet noturējās, nepieļaujot sāncenšu piezemējumu, kas būtu nodrošinājis uzvaru Austrālijai.

Gruzijas valstsvienība uzveic Urugvaju

Dienas pirmajā spēlē D apakšgrupā pirmo panākumu izcīnīja Gruzijas valstsvienība, kas ar 33:7 pārspēja Urugvajas regbistus.

Gela Aprasidze veic Gruzijai pirmo piezemējumu

Gruzijas regbistiem pārākums grupu cīņā ļāva 9.minūtē atklāt rezultātu, kad plašu uzbrukumu ar brīvu piezemējumu noslēdza Gela Aprasidze, panākot 5:0. Pēc vēl vienas grupu cīņas Otari Georgadze 30.minūtē izlauzās atlikušos dažus metrus līdz ieskaites zonai un veica otro piezemējumu, bet Tedo Abžandadzes realizācijas sitiens palielināja pārsvaru līdz 12:0.

Ātrā uzbrukumā piezemējums izdodas arī Urugvajai

Tikai pāris minūtes vēlāk ātra uzbrukuma iespēju izmantoja Andress Vilaseka, nodrošinot pirmo piezemējumu arī Urugvajai. Realizāciju trāpīja Felipe Berčesi un Gruzijas pārsvars atkal saruka līdz pieciem punktiem (12:7). Gruzīni atguvās otrā puslaika sākumā, ar Levana Čilačavas piezemējumu un Abžandadzes realizāciju panākot 19:7.

Dominējot grupu cīņā, Gruzijas regbisti 52.minūtē iestūma bumbu ieskaites zonā, kur piezemējumu veica Džaba Bregvadze. Nekļūdīgs realizācijas sitienā bija Abžandadze un rezultāta starpība pieauga līdz 26:7. Jau tobrīd par četriem piezemējumiem Gruzija nopelnīja papildu punktu turnīra tabulā.

Gruzijas izlase palielina pārsvaru līdz 33:7

Taču aktivitāte uzbrukumā vēl pirms nospēlētas stundas ļāva gruzīniem pieaudzēt pārsvaru līdz 33:7, izceļoties Giorgi Kveseladzem ar piezemējumu un Abžandadzem ar realizācijas sitienu.

Gruzijas - Urugvajas spēles epizodes

Ar uzvarām grupas kārtu sāka gan Austrālija un Velsa, gan Urugvaja, tomēr papildu nopelnīts punkts augstākas pozīcijas tabulā iepriekš nodrošināja austrāliešiem un velsiešiem. Gruzijas izlase pirmajā spēlē zaudēja Velsai.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.