Urugvajas regbisti uzveic vieglprātīgo favorīti Fidži izlasi. Svarīgākās epizodes

Pārsteidzošu uzvaru Pasaules kausa finālturnīra grupā trešdien Japānā guva Urugvajas regbija valstsvienība, kas ar 30:27 pārspēja par mačā drošu favorīti uzskatīto Fidži izlasi. Pasaules kausa finālturnīros urugvajieši guva tikai trešo uzvaru, turklāt pirmoreiz paveica to pret komandu, ko uzskata par pretendenti izkļūšanai no grupas.

Apzinādamies savu favorītu statusu, Fidži izlase lielāko daļu spēcīgāko spēlētāju atstāja krājam spēkus uz rezervistu soliņa. Pirmajā puslaikā nonākuši iedzinējos ar 12 punktu deficītu, fidžieši pēc pārtraukuma iesaistīja spēlē arī savus galvenos spēkus, bet Urugvajas izlase noturējās vadībā līdz beigu svilpei.

Rezultātu spēlē atklāj Fidži izlase

Favorītu statusu mačā fidžieši apliecināja 8.minūtē, pēc sānu iemetiena laukuma malā izspēlējot bumbu piezemējumam, ko veica Mesulame Dolokoto.

Urugvajieši pārņem vadību mačā

Savukārt Urugvajas izlase izmantoja pretinieku paviršo saspēli Fidži laukuma pusē, pārtvēra bumbu un Santjago Frata izrāvās vienatnē līdz ieskaites zonai. Pēc viņa veiktā piezemējuma Felipe Berčesi trāpīja realizācijas sitienu un urugvajieši pārņēma vadību (7:5).

Fidži izlase ātri atguvās - vēl līdz puslaika vidum komandā otro piezemējumu veica Erons Mavi, bet Džošua Matevesi realizācijas sitiens ļāva atgūt piecu punktu pārsvaru (12:7). Taču ne tik labi saliniekiem veicās aizsardzībā, kas nespēja noturēt Urugvajas ātros uzbrukumus.

Ar piezemējumu un realizāciju Urugvajas izlase nostiprinās vadībā

Manuels Diana un Huans Manuels Kats vēl pa reizei bumbu piezemēja, Berčesi trāpīgi sita realizācijas, un urugvajiešu pārsvars pēc nospēlētas pusstundas sasniedza 21:12.

Japānas kroņprinča Akisino un kroņprinceses Kiko vērotajā spēlē Berčesi līdz pirmā puslaika beigām trāpīja arī soda sitienu, kas palielināja Urugvajas izlases pārsvaru līdz 24:12.

Fidži centieni atspēlēties otrā puslaika sākumā vainagojās ar Api Ratunijaravas piezemējumu, taču Matavesi pietrūka precizitātes gan realizācijā, gan mirkli iepriekš soda sitienā. Turklāt otrā puslaika vidū Berčesi trāpīja soda sitienu un Urugvaja atguva 10 punktu vadību (27:17).

Maču Fidži sāka ar daudziem otrā sastāva spēlētājiem, bet bija spiesti otrajā puslaikā vienu pēc otra laukumā laist savas lielākās zvaigznes. Nikola Matavalu 67.minūtē ar piezemējumu samazināja Fidži deficītu līdz 22:27, bet vēl viens otrajā puslaikā uz maiņu laukumā uznākušais spēlētājs Bens Volavola realizācijas sitienā kļūdījās. Vēl jo sarežģītāks Fidži izlases ceļš uz glābiņu kļuva 74.minūtē pēc Berčesi soda sitiena (30:22).

Neieskaita Matavalu piezemējuma mēģinājumu

Pamatlaika pēdējā minūtē Matavalu pietrūka pāris centimetru, lai piezemētu bumbu Urugvajas ieskaites laukumā, tomēr cīņas iznākums tobrīd praktiski jau bija izšķirts.

Izdevies Matavalu piezemējums pēdējās sekundēs

Pēdējās spēles sekundēs Matavalu vēl paspēja bumbu piezemēt Urugvajas ieskaites zonā, taču laika izglābties vairs nebija, un neko nemainītu arī Volavolas realizācijas sitiens, ja tas būtu bijis precīzs.

Okeānijas valsts Fidži regbisti pirmajā spēlē D grupā zaudēja vieniem no galvenajiem favorītiem austrāliešiem, turpretim Urugvaja aizvadīja turnīrā pirmo spēli. Fidžieši divreiz Pasaules kausa vēsturē ir sasnieguši ceturtdaļfinālu, savukārt Urugvajas izlase vēl ne reizi nav tikusi tālāk par grupu kārtu. D apakšgrupā spēlē arī Velsas un Gruzijas izlases.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.