«Ķekava/Miesnieki» izcīna Latvijas kausu regbijā. Spēles spilgtākās epizodes

Latvijas kausa regbijā finālā svētdien cīnījās “Eži/EK Sistēmas” un “Ķekava/Miesnieki”, un "Miesnieki", aizvadot ļoti rezultatīvu pirmo puslaiku, izcīnīja trofeju, uzvarot ar rezultātu 32-28.

Spēle izvērtās gana spraiga, lai gan pirmais puslaiks liecināja par stabilu "Miesnieku" pārsvaru, taču otrajā "Eži" spēja atjaunot spēles intrigu. Tādēļ arī "Miesniekiem" gandarījums par kārtējo izcīnīto trofeju.

Apbalvošanas ceremonija

“Ežu” treneris Mārtiņš Straume LTV pirms spēles norādīja, ka puiši ir gatavi spēlei, jaunā paaudze ir “pievilkusies”, un komanda pretiniekiem var sagādāt problēmas tieši ar savu neprognozējamo spēli.

Intervija ar Mārtiņu Straumi

Tikmēr “Miesnieku” treneris Māris Streikišs norādīja, ka “Eži” ir komanda, kuru nav izdevies uzvarēt Latvijas čempionātā, un pretinieki ir noskaņojušies cīņai.

Intervija ar Kristapu Andersonu

Spēle iesākā sparīgi un jau otrajā spēles minūtē pirmais piezemējums - Rīgā studējošais Feivors Maduka, kurš aizvada pēdējo spēli pirms atgriešanās Anglijā, izvirzīja "Miesniekus" vadībā 5-0.

Maduka veic pirmo piezemējumu - 5-0

14. minūtē "Miesnieki" atkal parādīja meistarību, ātri veicot otro piezemējumu, un rezultāts kļuva jau 10-3. Bet pēc tam ātri punkti, un "Miesnieki" bija jau deviņus punktus priekšā "Ežiem".

"Miesniekiem" otrais piezemējums - 10-3

31. minūtē publika Baldones stadionā uzgavilēja, un kā gan ne, ja viņējais Elmārs Šefanovskis parūpējās, lai rezultāts uz tablo būtu jau 27-6. Pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 27-9.

Šefanovskis liek uzgavilēt Baldones stadiona publikai - 27-0

Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks sarunā ar LTV atklāja, ka rezultāts pirmajā puslaikā viņu nepārsteidz taču secinājumus esot pāragri izdarīt, jo regbijā noteicošās parasti ir pēdējās 20 minūtes.

Intervija ar Aivaru Pilenieku

Runājot par regbiju, Pilenieks atklāja, ka pandēmija ir nostopējusi visas starptautiskās sacensības. Bijušas rekomendācijas spēlēt testa mačus ar tuvām valstīm. Latvijas gadījumā tā būtu bijusi Somija, taču, tā kā tur notiek savs čempionāts, nav sanācis to sakārtot.

Otrajā puslaikā punktu raža "Miesniekam" vairs nekrājās tādā emā. Tieši otrādi - beidzot pirmais piezemējums bija arī "Ežiem", un rezultāts spēles 57. minūtē jau bija 27-16. "Miesnieki" gan ātri atguvās un panāca 16 punktu pārsvaru.

"Ežiem" pirmais piezemējums - 27-16

"Ežiem" atkal izdevās piezemējums, un puntu starpība tika sadeldēta līdz 11 punktiem - 32-21.

"Eži" atgūst piecus punktus - 32-21

83. minūtē pieedzējušais Mareks Larionovs veica piezemējumu, un nu "Ežu" deficīts saruka līdz sešiem punktiem - 32-26.

"Miesnieki" nodrošina pārsvaru - 32-25

Šefanovskis pēc spēles LTV atzina, ka emocijas par uzvaru gan labas, taču spēle otrajā puslaikā nav aizgājusi, kā plānots. Pie vainas pašu atslābums, pauze starp puslaikiem, un spēle izlīdzinājusies. Taču tas bijis interesantāk gan skatītājiem, gan arī pašiem spēlētājiem.

Intervija ar Šefanovski

Jānim Priedem šis jau desmitais Latvijas kauss – pats spēlētājs par to pat nezināja. Viņš norādīja, ka pa sezonu nogurums ir sakrājies, bet šajā spēlē vecajiem nācies turēt, ko jaunie rādījuši. Zīmīgi, ka Jānis atgriezās komandā pēc divu sezonu izlaišanas.

Intervija ar Jāni Priedi

“Miesnieku” kapteinis Emīls Balodis LTV atklāja, ka sezona bijusi saraustīta, un puiši daudz strādājuši, par nezinot, vai varēs spēlēt. Tomēr lielie sezonas mērķi ir sasniegti. Runājot par finālu, Balodis norādīja, ka nav bijis viegls, jo “Eži” nākuši ar domu “visu vai neko”, jo sen nebija izcīnījuši trofejas.

Pēcspēles saruna ar Emīlu Balodi

Vienā no pusfināliem par nelielu pārsteigumu parūpējās "Eži/EK Sistēmas" komanda, kas papildlaikā ļoti saspringtā un aizraujošā spēlē ar rezultātu 37:35 pieveica "Garkalne/Livonia" komandu. Savukārt otrajā pusfinālspēlē "Ķekava/Miesnieki" noturēja pirmajā puslaikā iegūto pārsvaru un ar 24:19 pieveica "Fēnikss" regbistus.