Japānas regbisti ar spraigu uzvaru pār Krieviju sāk Pasaules kausa izcīņu. Spilgtākās epizodes

Mājinieki Japānas regbisti piektdien Tokijā ar 30:10 pārspēja Krievijas valstsvienību pirmajā spēlē Pasaules kausa finālturnīrā. Trīs piezemējumus Japānai guva Kotaru Macusima, un ātrajiem mājiniekiem tikai otrajā puslaikā izdevās gūt virsroku pār stabili spēlējušajiem sāncenšiem.

Par dueļa favorīti uzskatītā Japāna ātri nonāca iedzinējos. Japāņi ilgstoši noturēja aizsardzību pie ieskaites laukuma, taču brīdī, kad briesmas jau šķita garām, Kirils Golosņickis 5.minūtē izmantoja mājinieku kļūdu un veica turnīrā pirmo piezemējumu.

Krievija veic Pasaules kausa pirmo piezemējumu

Jurijs Kušnarevs trāpīja arī realizācijas sitienu, panākot Krievijai 7:0 vadību.

Japāņi metās revanšēties un skaistā izspēlē 12.minūtē Macusima piecus punktus ar piezemējumu atguva. Realizāciju no laukuma malas mājinieki gan netrāpīja un Krievija saglabāja 7:5 pārsvaru.

Japāņi gūst pirmos punktus

Krievijas regbistiem pagurstot, japāņi 35.minūtē bija ļoti tuvu otrajam piezemējumam, tomēr tiesneši konstatēja, ka Macusima epizodes noslēgumā zaudēja kontroli pār bumbu, tādēļ rezultāts nemainījās.

Tiesneši neatzīst japāņu piezemējumu

Japānas izlases spiediens vainagojās ar Macusimas piezemējumu 39.minūtē. Trāpījuši realizācijas sitienu, mājinieki puslaiku noslēdza ar 12:7 pārsvaru.

Japānas izlase pārņem vadību

Vadībā Japāna nostiprinājās otrā puslaika sākumā ar trāpītu soda sitienu, panākot jau 15:7. Ātri sekoja Pietera Labušana piezemējums, ļaujot japāņiem nostiprināt pārsvaru (20:7).

Japānas izlase nostiprinās vadībā

Abas komandas vēl apmainījās precīziem soda sitieniem, kas Japānai ļāva noturēt 13 punktu vadību (23:10), bet Macusimas trešais piezemējums jau neatgriezeniski nosvēra svaru kausus par labu mājiniekiem (28:10). Izmantojuši arī realizācijas sitienu, japāņi panāca 30:10.

Macusima gūst "hat-trick"

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlēs apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, kā arī katras grupas trīs labākās komandas garantēs dalību 2023.gada Pasaules kausa izcīņā.

Japānas un Krievijas izlases ir iekļautas A apakšgrupā, kur līdzās pasaules ranga līderiem īriem spēlēs arī Skotijas un Samoa izlases.

Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.