Latvijas kvalifikācija PČ kērlingā jauktajiem pāriem. Artis Zentelis un Ieva Rudzīte

Minirallijs "Saldus"

Regbijs. Japāna

Anglijas regbija izlase sagrauj Tongu Pasaules kause izcīņā. Spilgtākās epizodes

Japānā notiekošajā Pasaules kausa regbijā izcīņā svētdien C apakšgrupā cīņu uzsāka Anglijas un Tongas izlases. Tongai, par spīti kaujas dejai un kaujinieciskajam noskaņojumam, tomēr nācās samierināties ar krietnu sagrāvi - Anglija uzvarēja ar 35-3.

Anglijas un Tongas izlašu spēle bija pulcinājusi ļoti daudz skatītāju - brīvu vietu tribīnēs bija ļoti maz. Tongas valstvienības spēlētāji savus līdzjutējus pirms spēles iepriecināja ar īpašu kara deju.

Tongas izlases kara deja

Spēle aktīvi iesāka abas komandas. Pirmais piezemējums gan tikai 23. minūtē, un videotiesnesim bija jāpārskata Manu Tuilagi veikumu, lai tiešām būtu pārliecība. Piezemējums tika ieskaitīts, un Anglija izvirzījās vadībā ar 8-3.

Pirmais piezemējums Anglijas izlasei

Tuilagi turpināja spīdēt arī tālāk, 30. spēles minūtē atkal veicot piezemējumu un panākot 13-3. Pārtraukumā Anglija devās ar komfortablu pārsvaru - 18-3.

Tuilagi otrais piezemējums

Neilgi pirms spēles beigām Anglijai izdevās veikt ceturto piezemējumu, nopelnot bonusa punktu turnīra tabulā. Tongai tā arī piezemējumu neizdevās veikt.

Anglijas izlasei ceturtais piezemējums

Anglija - Tonga visa spēle

Iepriekš A apakšgrupā tikās regbija grandi – Īrija un Skotija. Regbija lielvalsts statusu pierādīja Īrija, uzvarot ar 27-3. Īrija uz šo turnīru ieradās kā ranga līdere. Divu titānu cīņa bija gana populāra - brīvu vietu skatītāju tribīnēs nebija iespējams atrast.

Skatītājus spēle iepriecināja jau no pašas pirmās minūtes, un spēles rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, kad Džeims Raiens veica piezemējumu, bet Džonijs Sekstons panāca jau 7-0.

Raiena piezemējums izvirza Īriju vadībā

Īri turpināja kontrolēt spēli, skotiem neļaujot tikt pie uzbrukuma. Pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 19-3.

Aizraujoša spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, un emocijas vēl papildināja laika apstākļi - sākās lietus. Tiesa gan, skotiem neizdevās nekas, ko viņi bija ieplānojuši, un Skotijas izlase kļuva par pirmo šajā turnīrā, kura nespēja veikt piezemējumu.

Īrija - Skotija visa spēle

Pasaules kausa regbijā izcīņā agrāk svētdien tikās Itālijas un Namībijas valstsvienības, kas spēlē B apakšgrupā. Lai gan Namībijas izlasē maz profesionālu spēlētāju, tomēr spēlētāji izrādīja sīvu pretestību spēcīgajiem pretiniekiem. Itālija gan uzvarēja ar 47-22.

Spēles ievadā Namībija guva pirmos punktus, taču tad tiesneši par atkārtotu Namībijas pārkāpumu piešķīra tehnisko piezemējumu, kas notika pirmo reizi šajā turnīrā, panākot 7-7.

Itālija izlīdzina rezultātu

Vairāk gan itāļi namībiešus īsti pie vārda nelaida. Pirmā puslaika noslēgumā Tito Tebaldi veica skaistu piezemējumu, panākot 19-7, bet Tomaso Alans panāca jau 21-7.

Tito Tebaldi piezemējums

Otrais periods iesākās ar pamatīgu lietu. Lai gan šādi laika apstākļi nereti palīdz tieši vājākām komandām, tomēr šoreiz Itālija turpināja gūt punktus un krāt pārsvaru pār izlasi, kurā ir maz profesionāļu. Vēlāk gan lietus pierima.

Itālija - Namībija visa spēle

Otrā puslaika vidū Namībijai izdevās vēl viens piezemējums - tā autors J.C. Greilings, panākot 35-15.

Namībijai otrais piezemējums

78. minūtē Namībijai atkal piezemējums - Čada Plato izgājienu pretinieki negaidīja.

Plato spēles noslēgumā izdara piezemējumu

Pasaules kausa izcīņā 12 Japānas pilsētās komandas pirmajā posmā ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlēs apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, kā arī katras grupas trīs labākās komandas garantēs dalību 2023.gada Pasaules kausa izcīņā.

Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.