Taifūna dēļ regbija Pasaules kausa izcīņā atceļ divas spēles

Drošības apsvērumu dēļ sestdien nenotiks divas regbija valstsvienību spēles Pasaules kausa izcīņā, jo Tokijā un Japānas galvaspilsētai tuvos apgabalos iespējami taifūna "Hagibis" radīti būtiski traucējumi, ceturtdien vēstīja izdevums "Japan Times". Atcēla gan Anglijas un Francijas, gan Jaunzēlandes un Itālijas spēli, kas Eiropas dienvidu komandai liedz pēdējās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Anglijas un Francijas izlases jau pirms Jokohamā paredzētās pēdējās spēles C apakšgrupā nodrošināja dalību pirmajā izslēgšanas kārtā. Turpretim Itālijas regbistiem B apakšgrupā vēl bija cerības uz ceturtdaļfinālu, lai gan Tojotā spēlē pret pasaules ranga līderi Jaunzēlandi viņi ne tuvu nebūtu favorītu lomā.

Tikai plānotajā mača dienā kļūs zināms, vai svētdien varēs notikt pēdējā spēle A apakšgrupā Jokohamā, kur cīņa par ceturtdaļfinālu paredzēta Skotijai un mājiniecei Japānai. Abu komandu izredzes uz uzvaru regbija laukumā ir apmēram vienādas.

Regbija Pasaules kausa vēsturē spēles atceļ pirmoreiz. Līdzjutējiem naudu par iegādātajām biļetēm atmaksās. Spēļu pārcelšanu uz citu laiku organizatori neplāno, bet citas norises vietas nav iespējama loģistikas apsvērumu dēļ.

"Hagibis" uzskata par 2019.gadā Japānā jaudīgāko taifūnu, kas varētu izraisīt plašus traucējumus, tostarp sabiedriskā transporta kustības slēgšanu.

Pasaules kausa turnīra direktors Alans Džilpins informēja, ka lēmums par spēļu atcelšanu pieņemts drošības apsvērumu dēļ pēc plašām konsultācijām ar neatkarīgiem meteoroloģijas ekspertiem. Džilpins paskaidroja, ka visas komandas pirms turnīra tika informētas par nosacījumiem un parakstīja dalības līgumu, tādēļ nav pamata protestiem vai juridiskai pretdarbībai.

Turnīra nolikums paredz, ka apstākļos, ja spēli nav iespējams aizvadīt, tiek fiksēts neizšķirts 0:0 un katrai komandai piešķir divus punktus. Ja A apakšgrupā pēdējā spēle nenotiks, ceturtdaļfinālā iekļūs Japāna.

Savukārt Anglijas izlasei spēles atcelšana nodrošina pirmo vietu apakšgrupā un Austrāliju kā visticamāko pretinieku ceturtdaļfinālā. Francija kā otrās vietas ieguvēja C apakšgrupā ceturtdaļfinālā, visticamāk, tiksies ar Velsu.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā ir sadalītas četrās apakšgrupās un 12 Japānas pilsētās izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.