Skotijas regbisti pret nesavaldīgo Samoa gūst pirmo uzvaru Pasaules kausā. Svarīgākās epizodes

Skotijas izlase pirmdien Japānā ar 34:0 pārspēja Samoa regbistus, kam otrajā puslaikā pietrūka savaldības, lai pēc nonākšanas zaudētājos saglabātu izredzes izglābties A apakšgrupas spēlē. Skoti guva divās spēlēs pirmo uzvaru un vēl nav šķīrušies no cerībām tikt Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

Pirmajā puslaikā iekrājuši 20 punktu pārsvaru, skoti arī pēc pārtraukuma nospēlēja disciplinēti, neatstājot pretiniekiem izredzes lauzt cīņas gaitu.

Samoa izlases cīņas deja

Neietekmējušies no pretinieku cīņas dejas priekšnesuma pirms spēles, rezultātu skoti atklāja ar Grega Leidlova veiksmīgi izpildītu soda sitienu. Turpmāk skoti gan pieļāva daudzas kļūdas un samoāņi veiksmīgi aizsargājās.

Skotijas izlase veic pirmo piezemējumu

Pirmais piezemējums sekoja tikai 29. minūtē Šona Meitlenda izpildījumā.

Gregs Leidlovs palielina Skotijas pārsvaru līdz 17:0

Pēc brīža skotiem Leidlovs veica jau otro piezemējumu, kam sekoja arī viņa trāpīts realizācijas sitiens, panākot 17:0. Līdz pārtraukumam Skotijas pārsvaru nostiprināja Stjuarta Hoga dropsitiens.

Arī pēc pārtraukuma Samoa izlasei neizdevās tikt pie punktu guvuma, turklāt skoti 56.minūtē nopelnīja tehnisko piezemējumu un nostiprinājās vadībā ar 27:0. Samoa spēlētājs Eds Fidovs neatļauti no sāniem traucēja Freizeram Braunam piezemēt bumbu, tādēļ gan nopelnīja dzelteno kartīti un atstāja komandu uz 10 minūtēm mazākumā, gan nodrošināja pretiniekiem septiņus punktus, jo par tehnisko piezemējumu automātiski ieskaita arī realizācijas sitienu, kas nav jāizpilda.

Samoa pārkāpums nodrošina skotiem tehnisko piezemējumu

Vēlreiz Fidovs ar agresīvu pārkāpumu centās iztraucēt Meitlenda piezemējumu 75.minūtē, kas maksāja sarkano kartīti un noraidījumu Samoa regbistam, bet skoti nopelnīja vēl vienu tehnisko piezemējumu un rezultāts kļuva 34:0.

Samoāņi līdz šim vienīgajā spēlē pārspēja Krieviju, turpretim skoti piekāpās Īrijai.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.