Pēc divu gadu «dīkstāves» Latvijas regbija izlase svin pārliecinošu uzvaru

Latvijas regbija izlase sestdien Baldones stadionā Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas pirmajā spēlē guva pārliecinošu uzvaru duelī pret Luksemburgu, pēc divu gadu pārtraukuma svinot panākumu ar rezultātu 32:9.

Pie pirmajiem punktiem gan tika tieši Luksemburga, lai gan par favorīti tika uzskatīta Latvija, bet spēļu prakses iztrūkums pandēmijas laikā darīja savu. Jau trešajā spēles minūtē Viļama Brauna soda sitiens atnesa Luksemburgai pirmos punktus.

Tikai 30. minūtē Latvijas izlasei izdevās pirmais piezemējums Toma Asejeva izpildījumā, un Latvija izvirzījās vadībā ar 5:3.

Latvijas izlasei pirmais piezemējums

Pēc brīža Tomasam Davidsonam izdevās gūt vēl divus punktus, un rezultāts kļuva jau 7:3.

Latvijas izlase uz 10 minūtēm palika bez raženā Kaspara Brieža, un praktiski uzreiz zaudēti punkti - Latvijas izlase palika vadībā, bet ar minimālu pārsvaru - 7:6.

Tomēr puslaika izskaņas pašā izskaņā Luksemburgas izlasei izdevās izvirzīties vadībā. Rezultāts 7:9.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Latvijas izlases pussargs Elmārs Šefanovskis norādīja, ka pretiniekiem izdevās gūt punktus tikai no sodiem, ko guva Latvijas izlase. Tādēļ otrajā puslaikā nepieciešams pārņemt spēli pašu vadībā un lauzt ar spēku.

Saruna ar Elmāru Šefanovski

Izlases menedžeris Kārlis Vents LTV pārtraukumā atklāja, ka divus gadus puiši nav spēlējuši izlases līmenī regbiju, un tas ir jūtams, taču pauda arī pārliecību, ka čali tiks galā. “Galvenais ir šodien sasist Luksemburgu,” sarunas noslēgumā teica Vents.

Saruna ar Kārli Ventu

Spēles 55. minūtē Latvijas izlasei otrs piezemējums, šoreiz Miķeļa Jurēviča izpildījumā, un Latvija izvirzījās vadībā ar 12:9.

Jurēvičs sakārto otro piezemējumu

Pēc brīža Latvijai vēl lielāks pārsvars - 15:9. Un 71. minūtē Tomass Davidsons vēl vairāk palielināja rezultāta starpību, panākot 18:9.

Tuvojoties spēles noslēgumam, Jurēvičam vēl viens piezemējums, un rezultāts jau kļuva 23:9. Latvijas izlasei sāka izdoties tās lietas, kas iepriekš spēles ievadā nepadevās. Un mača liktenis jau bija izšķirts.

Jurēvičam vēl viens piezemējums

81. minūtē Latvijas izlasei vēl viens piezemējums Toma Asējeva izpildījumā. Un spēle noslēdzās 32:9.

Piezemējums Asējeva izpildījumā

Otrā puslaika spilgtākās epizodes

Pēc spēles izlases debitants un kapteinis Miķelis Jurēvičs pauda prieku, ka izdevusies laba sadarbība, un par to liels paldies trenerim. Viņaprāt, jaunie spēlētāji pienesa savu enerģiju un meistarību, un kopā tika radīts spēks.

Pēcspēles intervija ar Jurēviču

Galvenais treneris Kristaps Staņa, kuram arī šī bija debija savā jaunajā amatā, LTV atklāja, ka tas bijis interesants process – viss it kā zināms, viss saprotams, bet citi nervi un cita atbildība. Viņš uzslavēja izlasi, it īpaši grupu cīņas. Un pauda cerību, ka arī 23. aprīlī, kad plānota spēle pret Zviedriju, izdosies uzvarēt.

Saruna ar galveno treneri Kristapu Staņu

Latvijas izlases sastāvā debiju piedzīvo pieci spēlētāji – Miķelis Jurēvičs, Andrejs Mantinieks, Dimitris Fondju, Artūrs Alainis un Toms Popens. Ir arī trīs leģionāri – Fondju no Francijas, kā arī Tomass un Roberts Davidsoni no Anglijas.

2021. gada rudenī paredzētās Latvijas izlases spēles Covid-19 dēļ tika atceltas, un šī spēle kļuvusi par pirmo pēdējo gadu laikā. Tai pat laikā Luksemburga aizvadījusi jau trīs spēles, piedzīvojot zaudējumus Zviedrijai un Čehijai, bet svinot uzvaru pār Ungāriju.

Latvijas regbija izlase 23. aprīlī tiksies ar Zviedrijas izlasi, bet 7. maijā – ar Čehiju. Divīzijā šobrīd līderpozīcijās ir Čehija ar 10 punktiem divās spēlēs, piecus punktus vienīgajā spēlē nopelnījusi Zviedrija, Četrus punktus trīs mačos savākusi Luksemburga, viens punkts divās spēlēs Ungārijai, bet Latvija vēl joprojām nebija aizvadījusi nevienu spēli.