«Miesnieki/Ķekava» regbisti uzvar finālā un atgūst Latvijas čempionu titulu

”Miesnieki/Ķekava” regbisti sestdien Upesciemā zelta finālā ar 21:8 pārspēja līdzšinējos titula īpašniekus ”Garkalne/Livonia” un pēc divu gadu pārtraukuma izcīnīja zelta medaļas Latvijas čempionātā, liecina rīkotāju informācija. ”Miesnieki/Ķekava” par Latvijas čempioniem kļuva kluba vēsturē 10. reizi.

Pamatturnīra uzvarētāji "Miesnieki/Ķekava” līdz šim pēdējoreiz Latvijas čempionātā uzvarēja 2012.gadā, tomēr šoreiz bija labi sagatavojušies izšķirošajai cīņai. "Miesnieki/Ķekava” bija pārāki spēka cīņā un pieveica pretiniekus, kuri valsts čempionātā triumfēja gan pērn, gan aizpērn.

”Miesnieki/Ķekava” pirmajā puslaikā apliecināja pārākumu spēka spēlē un 20. minūtē atklāja rezultātu, kad pēc grupu cīņas ieskaites zonas tuvumā piezemējumu veica Leno Bramanis. Savukārt Maksima Batrakova realizācijas sitiens palielināja rezultāta starpību līdz 7:0. ”Garkalne/Livonia” spēlētāji bija ātrāki, taču pieļāva pārāk daudz tehniska brāķa, lai šo savu priekšrocību izmantotu.

Veiksmīgs ”Garkalne/Livonia” izvērtās otrā puslaika sākums, kad rezultāta starpību ar piezemējumu samazināja Dāvis Jansons. Viņam tas bija sezonā 13. piezemējums, un Jansons šajā elementā ir sezonas līderis. Tomēr Bramanis drīz līdzīgā situācijā kā pirmajā puslaikā bumbu piezemēja vēlreiz, Batrakovs iesita realizāciju un ”Miesnieki/Ķekava” panāca 14:5. ”Garkalne/Livonia” cerības vairoja Vitara Blošķa trāpīts soda sitiens, taču līdz puslaika vidum vēl viens ”Miesnieki/Ķekava” piezemējums, ko veica Artūrs Kozels, un Batrakova realizācija ļāva līderiem panākt 21:8.

Visi ”Garkalne/Livonia” centieni samazināt rezultāta starpību nevainagojās panākumiem, un "Miesnieki/Ķekava” droši noturēja pārsvaru. Latvijas čempionus tikai trešo reizi noteica zelta finālspēlē, lai gan agrāk divreiz tika aizvadītas papildspēles par augstākā kaluma medaļām, kad divām labākajām komandām pēc pamatturnīra bija vienāds punktu skaits.

Jau vēstīts, ka bronzas medaļas iepriekš sestdien nopelnīja "LMT/Eži", kas spēlē par 3.vietu ar 20:3 uzvarēja "TFS Bulduri" regbistus.

”Miesnieki” un ”Livonia” Latvijas čempionāta vai Latvijas kausa finālā tikās pirmoreiz.