«Miesnieki/Ķekava» regbisti dramatiskā cīņā sasniedz Latvijas kausa finālu

''Miesnieki/Ķekava'' vienā no Latvijas regbijā dramatiskākajām spēlēm ceturtdien Rīgā pēdējās sekundēs izrāva uzvaru 29:27 pār ''Garkalne/Livonia'', nodrošinot dalību Latvijas kausa finālā, informēja Latvijas Regbija federācija. Spēlē trīs regbistus noraidīja un neilgi pirms beigu svilpes vēl šķita, ka ''Garkalne/Livonia'' ir iekrājusi uzvarai pietiekamu pārsvaru.

Otrā puslaika izskaņā ''Miesnieki'' bija vadībā 22:13, taču veiksmīgs cīņas turpinājums izdevās ''Garkalne/Livonia''. Valtera Raņķa piezemējums, kā arī tehniskais piezemējums par pārkāpumu pret regbija-7 izlases spēlētāju Dāvi Jansonu un diviem Vitara Blošķa realizācijas sitieniem ļāva ''Livonia'' atgūt vadību - 27:22. Tomēr ''Miesnieku'' pieredzējušais Jānis Skuja pēdējās minūtēs tomēr spēja ar piezemējumu izlīdzināt rezultātu, bet Andris Andersons guva uzvaru nesošos divus punktus ar realizāciju.

Spēlē bija arī asumi - otrajā puslaikā attiecības sāka skaidrot Reinis Pepa no ''Livonia'' un Kokins no ''Miesniekiem'', kurus tiesnesis Kārlis Sarkans nosūtīja atpūsties 10 minūtes, bet noraidīja Mārtiņu Rundānu no ''Livonia'' un Kārli Garokalnu no ''Miesniekiem'', kuri iesaistījās vēlāk. Vēl 73. minūtē dzelteno kartīti saņēma Priede, bet 80. minūtē Gundars Grieķis kļuva par otro noraidīto ''Livonia'' sastāvā.

''Sākām mēs slikti, jo bija daudz brāķa darbībās,'' pēc spēles sacīja ''Miesnieki/Ķekava'' galvenais treneris Uldis Bautris. ''Taču pēc tam radījām lielu pārvaru uzbrukumā. Spēle bija ļoti sīva. Man nepatika noteikumu pārkāpumi, ko pieļāva ''Miesnieki'', bet citādi - nospēlējām ekslelenti.''

''Garkalne/Livonia'' galvenais treneris Toms Zibolis uz karstām pēdām komentārus sniegt nevēlējās, taču savai komandai pēc mača uzsvēra, ka spēle pret ''Miesniekiem'' bijusi daudz labāka nekā Latvijas čempionāta pirmajā aplī.

Finālā 15. augustā ''Miesnieki/Ķekava'' tiksies ar ''Eži/EK Sistēmas'' komandu.