Latvijas U-18 regbija izlase zaudē vietu Eiropas čempionāta «Trophy» divīzijā

Latvijas U-18 regbija izlase piektdien Polijā zaudēja vietu Eiropas čempionāta (EČ) pēc spēka otrās līgas jeb "Trophy" divīzijā.

Latvijas jaunie regbisti cīņā par septīto vietu turnīrā piektdien ar 13:32 (10:17) piekāpās Luksemburgai.

Latvijas komandas rindās vienīgo piezemējumu veica Matīss Lejnieks. Savukārt realizāciju un vienu sodu iesita Artjoms Ņikiforovs, bet vēl vienu soda sitienu - Mārtiņš Zviedris.

Latvijas komanda līdz 20.minūtei ļāva Luksemburgai izdarīt trīs piezemējumus un panākt 17:0 vadību. Pēc Lejnieka piezemējuma spēles raksturs mainījās un Zviedris līdz pārtraukumam panāca 10:17, savukārt Ņikiforovs pēc pārtraukuma - jau 13:17. Arī pretinieki sāka uzticēties drošākām situācijām un ar soda sitienu atjaunoja septiņu punktu pārsvaru (20:13), bet līdz finālsvilpei paspēja veikt izšķirošo darbu, veicot vēl divus piezemējumus.

"Sākums zaudējumam bija pirmie trīs ielaistie piezemējumi. Bija taktiskas kļūdas un galvenie saspēles vadītāji neklausīja treneru norādījumus. Tomēr prieks, ka puiši centās un negribēja zaudēt. Šādās spēlēs var iegūt pieredzi, kādu mēs citur nevaram dabūt un saprast, ka regbijs ir komandas, nevis individuāla spēle," Latvijas Regbija federācija (LRF) citē komandas galvenā trenera Mārtiņa Straumes teikto.

"Diemžēl tā sapratne nāca par vēlu. Kopumā Luksemburga bija mūsu līmenim līdzvērtīgākā, jo Čehija un Ukraina pirmajās spēlēs bija pārāk spēcīgas. Traucēja arī nedabiski daudzās traumas, kuras sagādāja savējie un fiziskās sagatavotības līmenis," atzina treneris.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šī turnīra pirmajā mačā Latvijas valstsvienība 7:43 kapitulēja Čehijas vienaudžiem, bet pēc tam pusfinālā par 5.-8.pozīciju ar 0:49 atzina arī Ukrainas pārākumu.

Pērn Latvijas U-18 regbisti ieņēma otro vietu Eiropas čempionāta pirmajā konferencē, kas kontinenta meistarsacīkstēs ir pats vājākais līmenis, bet šogad bija atgriezusies "Trophy" divīzijā, kur tā startēja jau 2016.gadā, arī toreiz paliekot pēdējai.