Latvijas futbola virslīga. "Metta" - BFC "Daugavpils"

LBL finālspēle par 3.vietu, BK "Ogre" - "Jūrmala Betsafe"

EČ 2.divīzijas Ziemeļu zonas spēle regbijā, Latvija - Dānija

Latvijas regbisti uzveic Dāniju, pakāpjas uz augstāku līmeni Eiropas čempionātā

Pirmajā spēlē jaunā galvenā trenera Gerija Vokera vadībā Latvijas regbija valstsvienība izšķirošajā cīņā par uzvaru Eiropas čempionāta otrās konferences Ziemeļu divīzijā sestdien jaunajā Baldones stadionā ar 38:3 pārliecinoši pārspēja Dāniju un nākamajā ciklā cīnīsies pakāpi augstākā līmenī.

Trīs no uzvarētāju sešiem piezemējumiem guva valstsvienībā 50. spēli aizvadījušais Guntis Cirša.

Visās trijās spēlēs otrās konferences Ziemeļu divīzijā uzvarējusī Latvijas izlase turnīra tabulā saglabās pirmo vietu neatkarīgi no sekmēm atlikušajā pēdējā mačā 25.maijā izbraukumā pret Norvēģiju. Pirmās vietas ieguvēji nākamo turnīru Eiropas čempionātā aizvadīs pirmās konferences Ziemeļu divīzijā.

Latvijas izlase jau mača sākumā panāca 12:0 pārsvaru un ar pārliecinošu veikumu uzbrukumā neļāva dāņiem līdzsvarot cīņas gaitu. Vēl pirms puslaika vidus mājinieku pārsvars pēc vēl viena piezemējuma un realizācijas sitiena sasniedza 19:3. Tomēr daudzie sapelnītie sodi liedza Latvijas izlasei attīstīt panākumu un līdz puslaika beigām rezultāts vairs nemainījās.

Otrā puslaika sākumā savu trešo piezemējumu veica Cirša, realizācijas sitienu trāpīja Robijs Davidsons un laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 26:3. Latvijas uzvaru līdz spēles beigu svilpei nostiprināja vēl divi piezemējumi un Robija Davidsona realizācija.

Cirša pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka komanda izšķirošajai spēlei bija nopietni gatavojusies smagos treniņos.

Par vismaz četriem piezemējumiem Latvijas izlase arī nopelnīja bonusa punktu turnīra tabulā.

Lielbritānijas speciālists Vokers februārī pie izlases stūres aizstāja krievu Sergeju Lisko, kura vadībā valstsvienība aizvadīja neveiksmīgas spēles pērn pavasarī un izkrita uz otro konferenci.