Latvijas regbisti smagā sniega cīņā zaudē Lietuvā

Latvijas regbija valstsvienība sestdien izbraukumā sniegotajos Šauļos ar 6:11 smagā spēlē zaudēja mājiniekiem lietuviešiem Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmās konferences spēlē, liecina organizatoru informācija.

Daļēji ar sniegu segtajā laukumā visus punktus Latvijai guva Roberts Davidsons, kurš trāpīja divus soda sitienus. Latvijas izlase ne brīdi nebija vadībā, tomēr pirmajā puslaikā vairāk uzbrukumā kontrolēja bumbu, bet nevienu piezemējumu nenopelnīja.

Mājinieki rezultātu 16.minūtē atklāja ar soda sitienu no drošas pozīcijas un izvirzījās vadībā 3:0. Pirmā puslaika vidū Latvijas izlase dažu metru attālumā no ieskaites laukuma ilgstoši uzbruka, tomēr līdz bumbas piezemēšanai netiekot. Neizšķirtu 3:3 ar soda sitienu tieši pretim vārtiem pēc nospēlētas nepilnas pusstundas panāca  Davidsons. Latvijas regbistu uzbrukumos puslaika beigās mājinieki ar grūtībām noturējās aizsardzībā pie ieskaites zonas robežas.

Otrā puslaika sākumā Davidsons no sarežģītākas pozīcijas netrāpīja soda sitienu un Latvijas valstsvienībai arvien grūtāk klājās aizsardzībā, līdz laukuma saimnieku spiediens vainagojās ar piezemējumu 74.minūtē. Davidsons pāris minūtes vēlāk trāpīja soda sitienu un rezultāta starpība saruka līdz diviem punktiem (6:8), taču spēles pēdējā epizodē soda sitienā precīzi bija arī lietuvieši.

Latvijas izlasei arī šoreiz bija jāiztiek bez diviem saviem līderiem - Ulda Saulītes un Jurija Baranova, kuru pārstāvētais Krievijas klubs Krasnojarskas "Jeņisej-STM" spēlē Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā.

Jau vēstīts, ka turnīrā pirmajā spēlē Latvijas izlase Jelgavā uzvarēja Luksemburgu (31:24). Lietuva turnīrā debitēja spēlē pret Latviju.

Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmajā konferencē Latvijas regbija izlase spēlēs arī Čehiju un Zviedriju. Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs nākamgad aprīļa vidū Čehijā. Pēc viena apļa spēlēm grupas vājākā komanda izkritīs uz Ziemeļu divīzijas otro konferenci. Savukārt labākā vienība papildspēlē tiksies ar Dienvidu divīzijas čempioni, un uzvarētāja pacelsies līmeni augstāk.

Pirms jaunā Eiropas čempionāta cikla ir mainījusies turnīra sistēma, komandas sadalot zonās. Ārpus konkurences joprojām ir respektablais Sešu nāciju turnīrs, kur dalībnieku sastāvs nemainās. Savukārt līmeni zemāk līdzšinējā 1A divīzija pārdēvēta par Čempionāta divīziju, kur sešām komandām seko vēl sešas izlases Trofejas divīzijā, bet aiz tās ir Ziemeļu un Dienvidu zonu pirmās konferences, kur katrā ir pa piecām komandām.