Latvijas regbisti smagā galotnē notur uzvaru pār Zviedriju

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Valmierā pēdējā spēlē Eiropas čempionāta Ziemeļu I konferences ciklā ar 16:9 uzvarēja Zviedriju, kas mača pēdējās minūtēs neatlaidīgi cīnījās, lai panāktu izlīdzinājumu. Latvijas izlase savā vēsturē 101. spēlē stiprināja izredzes ieņemt trešo vietu konferencē.

Latvijai vienīgo piezemējumu veica Dāvis Pērkons, bet pārējos punktus ar realizācijas un soda sitieniem guva Robijs Davidsons. Pirmajā puslaikā mājinieki iekrāja 13:0 pārsvaru, tomēr spēles turpinājums, īpaši otrajā puslaikā, mājiniekiem izvērtās par smagu pārbaudījumu.

Līdz pirmā puslaika vidum Davidsons realizēja divus soda sitienus un nodrošināja 6:0 pārsvaru. Bumba lielākoties turējās zviedru laukuma pusē, un teritoriālo pārsvaru materializēja Pērkona piezemējums. Sekoja Davidsona realizācijas sitiens, kas ļāva panākt jau 13:0. Zviedri līdz puslaika beigām atbildēja ar trāpītu soda sitienu.

Pēc pārtraukuma viesi labāk izmantoja savas iespējas un trāpīja vēl divus no trim soda sitieniem, samazinot mājinieku pārsvaru līdz četriem punktiem (13:9). Tomēr 71. minūtē no sarežģītas pozīcijas soda sitienu trāpīja arī Davidsons, kas ļāva mājiniekiem nedaudz atgūties. Spēles beigu daļu vēl smagāku laukuma saimniekiem pavērsa Gundara Grieķa noraidījums, pēc kura komanda palika mazākumā.

Latvijas izlase grupā pakāpās uz 3.vietu un apsteidza Zviedriju, kam atlicis aizvadīt vēl vienu spēli. Līdere ir Čehija, kam seko Lietuva. Konferences tabulu noslēdz Luksemburga, kurai trijās līdzšinējās spēlēs vēl nav izdevies tikt pie punktiem.

Pēc viena apļa spēlēm konferences vājākā komanda no piecnieka izkritīs uz Ziemeļu divīzijas otro konferenci. Savukārt labākā komanda papildspēlē tiksies ar Dienvidu divīzijas čempioni, un uzvarētāja pacelsies līmeni augstāk uz Eiropas čempionāta trofejas izcīņu, kur jau var pretendēt uz dalību augstākajā līmenī - spēcīgāko valstsvienību Eiropas čempionātā.

Pirms sezonas sākuma pārveidotajā Eiropas valstsvienība turnīrā Latvija Ziemeļu I konferencē spēlējusi mainīgām sekmēm. Pērnruden ovālās bumbas meistari Jelgavā uzvarēja Luksemburgu (31:24), bet pēc tam dramatiski Šauļos piekāpās Lietuvai (6:11). Simtajā valstsvienības spēlē sekoja smags zaudējums Čehijā (3:54).

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas regbija valstsvienība pret Zviedriju spēlēja jau desmito reizi un izcīnīja ceturto uzvaru, bet sešas spēles tika zaudētas.

Pasaules valstu regbija reitingā Latvija ieņem augstāku vietu nekā zviedri, ierindojoties 52. pozīcijā. Zviedri ieņem 57. vietu. No Ziemeļu I konferences visaugstāk ir Čehija (33.), tālākās pozīcijās atstājot Lietuvu (45.) un Luksemburgu (63.).