Latvijas regbisti nenoturas principiālajā mačā pret Lietuvu

Pēc neveiksmīga sākuma Latvijas regbija valstsvienība sestdien Eiropas ziemeļu zonas pirmās konferences turnīra spēlē Jelgavā atguvās pret principiālo sāncensi Lietuvu, kas otrajā puslaikā tomēr spēja cīņas gaitu vērst sev par labu un iepriecināja viesu līdzjutējus ar uzvaru 33:19.

Vienīgo piezemējumu Latvijai veica Dāvis Bajārs, bet pārējos punktus ar sitieniem guva Roberts Davidsons.

Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki atguvās pēc nonākšanas iedzinējos ar 3:14 un pēc pārtraukuma panāca arī 19:14 pārsvaru. Tomēr trīs Lietuvas piezemējumi un divi realizācijas sitieni ļāva viesiem otrajā puslaikā izcīnīt uzvaru.

Jau spēles sākumā lietuvieši piezemēja bumbu ieskaites laukumā un trāpīja realizācijas sitienu, bet 14.minūtē panāca jau 11 punktu vadību. Mājinieki punktus krāja ar Davidsona trāpītiem soda sitieniem, līdz 35.minūtē Bajārs laukuma malā tika līdz piezemējumam un rezultāts kļuva neizšķirts 14:14. Davidsons iesita arī realizāciju un izvirzīja Latviju vadībā.

Pēc pārtraukuma Davidsona soda sitiens nodrošināja mājiniekiem lielāko pārsvaru spēlē, kas gan ātri izzuda. Lietuvieši izmantoja iespējas piezemējumiem pēc pretinieku kļūdām, un spēles galotnē Latvijai neko panākt vairs neizdevās.

Galvenā trenera Sergeja Lisko vadītā Latvijas izlase pirmajā spēlē Eiropas ziemeļu zonas pirmās konferences turnīrā pirms nedēļas viesos smagā cīņā uzveica ungārus (12:6). Pārējās spēles pret Ukrainu un Zviedriju paredzētas 2018.gada pavasarī. Pēc apļa izspēles piecinieka vājākā komanda atkāpsies līmeni zemāk uz Ziemeļu zonas otro konferenci, turpretim uzvarētāji pakāpsies uz Eiropas Trofejas turnīru.

Nepiepildījās laukuma saimnieku cerības sestdien sastāvā iekļaut Krievijas kluba Krasnojarskas "Jeņisej-STM" kapteini Uldi Saulīti, kura pieteikšanai Latvijas Regbija federācijai bija paspēj nokārtot spēlētāja apdrošināšana.