Latvijas regbisti jauna Eiropas cikla sākumā izcīna smagu uzvaru Ungārijā

Latvijas regbisti Eiropas ziemeļu zonas pirmās konferences turnīru sestdien viesos Estergomā sāka ar smagi izcīnītu uzvaru 12:6 pār mājinieci Ungārijas valstsvienību, liecina rīkotāju informācija. Latvijai punktus ar soda sitieniem guva Roberts Davidsons.

Abas komandas mačā pabija vadībā, bet otrajā puslaikā labāk nospēlēja Latvijas izlase, Davidsonam trāpot trīs soda sitienus, kas ļāva atspēlēties no 3:6 deficīta.

Spēles sākumā ar soda sitienu ieguvuši 3:0 pārsvaru, Latvijas regbisti to nenoturēja, turklāt spēle lielākoties risinājās viesu laukuma pusē. Ungāri panāca izlīdzinājumu 3:3 un ar puslaikā pēdējo pieskārienu bumbai vēlreiz trāpīja soda sitienu un izvirzījās vadībā.

Latvijas regbisti otrā puslaika sākumā bija tuvu neizšķirtam, kad vēl vienu soda sitienu izpildīja Roberts Davidsons, taču bumba trāpīja pa vārtu stabu. Savu nākamo iespēju no labākas pozīcijas Davidsons garām nepalaida, un 50.minūtē rezultāts kļuva 6:6. Latvieši arvien biežāk darbojās pretinieku laukuma pusē un vairākkārt bīstami pietuvojās ieskaites zonai. Lai gan līdz piezemējumam viesi netika, Davidsons realizēja vienu no diviem soda sitieniem un Latvija 65.minūtē atguva vadību (9:6).

Paļaujoties uz Davidsona kāju, Latvijas izlase pie iespējas sita soda sitienus, panākot arī 12:6. Rezultāta starpība gan nebija tāda, ko mājinieki nevarētu likvidēt vienā uzbrukumā un izraut uzvaru, tomēr aizsardzībā pēdējās minūtēs Latvija izturēja.

Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko pēc spēles atzina, ka pareizs bija lēmums paļauties uz soda sitieniem, lai gan komanda vairākas reizes bija tuvu piezemējuma veikšanai. "Atklātā spēlē neielaidāmies, sapratām, ka jāspēlē ļoti rūpīgi. Tam traucēja fiziskā kondīcija pēc Latvijas čempionāta noslēguma," Lisko citēja Latvijas Regbija federācija. "Tālāk mums būs morāli vieglāk, jo nespiedīs vairs rezultāts."

Lisko vadīto Latvijas valstsvienību jau 28.oktobrī Jelgavā gaidīs nākamā spēle pret allaž principiālo pretinieci Lietuvu. Spēles pret Ukrainu un Zviedriju paredzētas 2018.gada pavasarī.

Pēc apļa izspēles piecinieka vājākā komanda atkāpsies līmeni zemāk uz Ziemeļu zonas otro konferenci, turpretim uzvarētāji pakāpsies uz Eiropas Trofejas turnīru.