Latvijas regbija izlase nespēj uzvarēt Zviedriju. Spilgtākie brīži

Baldones stadionā sestdien Latvijas regbija izlase aizvadīja Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas otro maču, kurā ar 20:46 piekāpās spēcīgajai Zviedrijas izlasei.

Zviedrija ir nopietns pretinieks, bet, kā pirms spēles norādīja Latvijas izlases galvenais treneris Kristaps Staņa, komanda bija gatava arī niknākai cīņai nekā pret Luksemburgu. Zviedri ir grupas favorīti, cīnoties ar čehiem par pirmo vietu. Staņa atklāja, ka apmierināts būs, ja Latvijas izlasei izdosies gūt uzvaru.

Intervija ar Kristapu Staņu

Spēle iesākās agresīvi abu komandu izpildījumā. Jau spēles ievadā Artūram Alainim izdevās veikt piezemējumu, un Latvija izvirzījās vadībā.

Latvijas izlasei pirmais piezemējums

Latvijas regbijisti diezgan ilgi spēja noturēt vadību, līdz Zviedrijai izdevās izlīdzināt rezultātu 7:7.

Zviedrijas izlasei pirmais piezemējums

Vēlāk Zviedrijai izdevās izlauzties vadībā, Latvijai izlīdzināt rezultātu, bet pirmā puslaika beigās Džeks Dafijs spēja veikt piezemējumu, panākot būtisku pārsvaru.

Džekam Dafijam piezemējums

Pēc brīža vēl viens piezemējums Zviedrijai, un Latvija jau bija iedzinējos 13:24.

Zviedrijas izlasei trešais piezemējums

Nedienas turpinājās vēl pirmās puslaika beigās, vēl viens piezemējums – 13:29. Dažās minūtēs bija iespējams iekrāt 16 punktu pārsvaru, tikai pēdējās minūtēs izmantojot Latvijas izlases kļūdas aizsardzībā. Ar šādu rezultātu arī komandas devās pārtraukumā.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Pēc pirmā puslaika Latvijas izlases spēlētājs Ingus Aivars norādīja, ka Zviedrijai izdevās pēdējās minūtēs gūt pārsvaru, jo Latvija dabūja dzelteno kartiņu, līdz ar ko pretiniekiem par vienu spēlētāju vairāk. Tas arī izmainīja spēles gaitu. Lai atspēlētos, Latvijai jāmēģina noskriet pretinieks.

Ingus Aivars pēc pirmā puslaika

Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks norādīja, ka pēdējās minūtēs pretinieki mainījuši spēles taktiku, saprotot, ka cīņās Latvija ir pārāka, bet skriešanā ne.

Saruna ar Aivaru Pilenieku

Otro puslaiku pārliecinoši iesāka zviedri, un Latvijai rezultāta deficīts vēl lielāks – 13:34.

Toms Asējevs spēja realizēt piezemējumu, panākot 18:34. Taču laika spēlē bija palicis gauži maz.

Toma Asējeva piezemējums

Latvijas izlasei ne tikai neizdevās panākt rezultāta izlīdzinājumu, bet tā pat ļāva Zviedrijas izlasei tikt pie vēl viena viegla piezemējuma. Šaubu par uzvarētāju šajā spēlē vairs nebija - 20:41.

Tomēr Roberts Brikmanis pašā mača izskaņā vēl pamanījās veikt piezemējumu, panākot 25:41.

Robertam Brikmanim piezemējums

Taču pašā izskaņā Zviedrijai vēl viens piezemējums, un spēle noslēdzās ar gauži nepatīkamu rezultātu Latvijai - 25:46.

Pēc spēles Toms Asējevs atzina, ka kļūda ir bijusi tajā, ka komanda nav spējusi adaptēties pretinieku uzbrukumam. “Viss ir kārtībā, galvenais ir strādāt un mācīties no kļūdām,” pauda spēlētājs.

Saruna ar Tomu Asējevu

Aprīļa sākumā Latvijas regbija izlase aizvadīja pirmo maču turnīrā, uzvarot ar 32:9 Luksemburgu. Tā bija pirmā spēle pēc ilga, pandēmijas dēļ radīta pārtraukuma.

Nākamo spēli Latvijas regbija izlase aizvadīs 7. maijā, tiekoties ar līderi Čehiju. Plānots, ka nākamajā ciklā abas divīzijas tiks apvienotas un tādēļ no izlasēm neizkritīs uz zemāku līmeni. Taču uzvarētājai būs iespēja pacelties divīziju augstāk.