Latvijas regbija izlase ar uzvaru Jelgavā startē Eiropas čempionāta turnīrā

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Jelgavā ar 31:24 spraigā cīņā uzvarēja savas iespējas prasmīgi izmantojušo Luksemburgu pirmajā spēlē Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmajā konferencē, liecina organizatoru informācija.

Latvijas izlase mačā vairākkārt ieguva lielāku pārsvaru, tomēr viesi uzbrukumā rezultatīvi izmantoja pašu radītās situācijas un intriga spēlē nezuda līdz pat beigu svilpei.

Mājiniekiem izdevās veiksmīgs sākums, pēc Emīla Baloža un Valtera Raņķa piezemējumiem, kā arī Roberta Davidsona trāpīta realizācijas sitiena puslaika vidū iegūstot 12-0 pārsvaru. Lai gan viesi ar piezemējumu rezultāta starpību samazināja, Latvijas izlase pārliecinoši darbojās uzbrukumā, un jelgavnieka Gunta Ciršas piezemējums, kam sekoja Dāvidsona realizācijas sitiens, ļāva panākt jau 19:5. Taču prasmes realizēt ātrus triecienus apliecināja Luksemburgas regbisti, pietuvojoties līdz septiņu punktu deficītam (12:19) un parūpējās par spriedzi puslaika turpinājumā.

Zemgales Olimpiskā centra stadionā pulcējušies līdzjutēji drīz pēc otrā puslaika sākuma varēja uzgavilēt Elmāram Šefanovskim, kurš pēc ātra izrāviena piezemēja bumbu ieskaites laukumā. Davidsonam no sarežģītas pozīcijas izdevās realizācijas sitiens, kas atjaunoja 14 punktu pārsvaru (26:12). Toties Luksemburgas izlases daudzveidīgais uzbrukums kļuva par sarežģītu pārbaudījumu mājiniekiem. Pēc diviem piezemējumiem un realizācijas sitiena mājinieku pārsvars saruka līdz diviem punktiem (26:24).

Saspringtā situācijā 10 minūtes pirms spēles beigām Latvijai piezemējumu nodrošināja Davidsons, tiesa, realizācijas sitiens no pozīcijas tuvu laukuma malai šoreiz viņam neizdevās. Spēles beigās Krievijas speciālista Sergeja Lisko vadītie mājinieki nospēlēja pārliecinošāk un nosargāja uzvaru.

Latvijas izlasei bija jāztiek bez diviem saviem līderiem - Ulda Saulītes un Jurija Baranova, kam Krievijas kluba Krasnojarskas "Jeņisej-STM" sastāvā jāspēlē Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā.

Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmajā konferencē Latvijas regbija izlase spēlēs arī Čehiju, Lietuvu un Zviedriju. Nākamā spēle komandai būs pēc divām nedēļām 5.novembrī izbraukumā pret Lietuvu, kas alks revanšēties par neveiksmi iepriekšējā savstarpējā mačā. Pēc viena apļa spēlēm grupas vājākā komanda izkritīs uz Ziemeļu divīzijas otro konferenci. Savukārt labākā komanda papildspēlē tiksies ar Dienvidu divīzijas čempioni, un uzvarētāja pacelsies līmeni augstāk.

Pirms jaunā Eiropas čempionāta cikla ir mainījusies turnīra sistēma, komandas sadalot zonās. Ārpus konkurences joprojām ir respektablais Sešu nāciju turnīrs, kur dalībnieku sastāvs nemainās. Savukārt līmeni zemāk līdzšinējā 1A divīzija pārdēvēta par Čempionāta divīziju, kur sešām komandām seko vēl sešas izlases Trofejas divīzijā, bet aiz tās ir Ziemeļu un Dienvidu zonu pirmās konferences, kur katrā ir pa piecām komandām.