Latvijas regbija 7 izlase Eiropas olimpisko kvalifikāciju Lisabonā noslēdz 12. vietā

Latvijas regbija 7 izlase svētdien Portugāles galvaspilsētā Lisabonā Eiropas olimpiskās kvalifikācijas turnīra noslēgumā piedzīvoja vēl divus zaudējumus, abus tikai ar septiņu punktu starpību, un turnīru noslēdza 12. vietā, liecina Latvijas Regbija federācijas informācija.

Spēlē par 11. vietu bija jāspēlē ar Poliju, kas pusfinālā par 9. vietu ar 14:21 bija zaudējusi Ukrainai. Latvija pirmā atklāja rezultātu, kad izcēlās Dāvis Jansons. Realizāciju iesita Vigo Valdavs. Poļi vēlāk atguva piecus punktus, bet otrajā puslaikā nokļuva vadībā 12:7. Tomēr divas minūtes pirms spēles beigām 12:12 panāca Emīls Balodis, iekrītot ieskaites laukumā ar saņemto bumbu uzreiz pēc auta, ko bija izcīnījis Ainārs Bērziņš. Spēle turpinājās poļu laukuma pusē, taču pretiniekiem izdevās pretuzbrukums, kurā skrējēju ar bumbu aizturēt neizdevās.

Latvijas komanda piedzīvoja zaudējumus visās piecās spēlēs pret rangā augstāk esošajiem pretiniekiem un noslēdza Lisabonas turnīru 12. vietā.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē svētdien pusfinālā par 9. vietu Latvija tikai ar 5:12 zaudēja Itālijai. Pirmajā puslaikā Itālija, kas Eiropas ''Grand Prix'' sērijā šogad ieguva 11. vietu, izdarīja vienu piezemējumu panākot 5:0. Otrajā puslaikā Ainārs Bērziņš pēc Elmāra Šefanovska piespēles rezultātu izlīdzināja, bet izvirzīties vadībā nespēja, jo Valtera Raņķa realizācijas sitiens bija neprecīzs. Līdz spēles beigām itālieši ar sekmīgu saspēli vēlreiz piezemēja bumbu Latvijas ieskaites laukumā.

Pasaules olimpiskajā kvalifikācijā jau iekļuvušas Vācija un Krievija, kuras uzvarēja pusfināla spēlēs. To zaudētājas Gruzija un Īrija vēlāk sacentīsies par trešo vietu Lisabonas turnīrā un pēdējo ceļazīmi uz pēdējās cerības turnīru.

Sestdien grupu turnīrā Latvija zaudēja ar 5:31 grupas favorītei Vācijai, ar 17:21 Lietuvai un ar 0:17 Rumānijai.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā Latvija šogad ieņēma nosacītu 15. vietu, jo A divīzijas turnīra kopvērtējumā bija trešā, kamēr Vācija piekto vietu, Lietuva devīto un Rumānija - divpadsmito.