Latvijas junioru regbija izlase finišē 6.vietā Eiropas čempionātā

Latvijas junioru (U-20) izlase sestdien, Brno, Čehijā, Eiropas čempionātu noslēdza 6.vietā, jo spēlē par piekto pozīciju ar 3:50 piekāpās Moldovas vienaudžiem, informēja Latvijas Regbija federācijā (LRF). Sestā vieta ir Latvijas junioru augstākais sasniegums.

Vienīgos punktus ar soda sitienu Latvijai 10.minūtē guva Juris Iesalnieks, samazinot rezultāta starpību līdz 3:7. Moldāvi turpinājumā izdarīja vēl septiņus piezemējumus un tāpat kā pērn ieņēma 5.vietu.

Latvijas junioru izlases galvenais treneris Kristaps Staņa atzina, ka nevienam spēlētājam neko nevar pārmest, jo katrs cīnījās cik spēja, atbilstoši šībrīža prasmei un pieredzei. Par turnīrā vērtīgāko vērtīgāko spēlētāju Staņa nosauca Gvido Zaļmežu.

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā Latvija ar 12:32 zaudēja Luksemburgai, bet pusfinālā par 5.vietu ar 24:15 uzvarēja ''Barbarians Rugby Europe'', kurā bija apvienoti vairāku valstu spēlētāji.

Junioru izlases iespēto LRF vērtē kā aptuveni 20. vietu Eiropas junioru rangā. Divpadsmit spēcīgākās pasaules valstis un teritorijas sacenšas U-20 Pasaules kausā, nākamais līmenis ir Pasaules trofeja, kam seko Eiropas U-19 čempionāts un Eiropas U-20 čempionāts.