Jaunzēlandes regbisti sagrauj francūžus ceļā uz Pasaules kausa pusfinālu

Jaunzēlandes regbisti sestdien Kārdifā iepriekšējā Pasaules kausa izcīņas izšķirošā mača atkārtojumā ar 62:13 graujoši uzvarēja Franciju un iekļuva pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Trofejas pašreizējo īpašnieku nākamie pretinieki būs dienvidafrikāņi.

Uzvarētājs ceturtdaļfinālā praktiski bija noskaidrots jau līdz otrā puslaika vidum, kad Jaunzēlandes pārsvars sasniedza 41:13. Trīs piezemējumus uzvarētājiem guva Džulians Savea.

Jaunzēlandes izlase absolūti dominēja spēles sākumā, tiesa, rezultātā tas neatspoguļojās, un abas komandas trāpīja pa vienam soda sitienam, panākot 3:3. Toties 11.minūtē Brodijs Retaliks veiksmīgi nobloķēja pretinieka sitienu un pats izrāvās līdz ieskaites zonai un veica piezemējumu, kam sekoja Daniela Kārtera realizācijas sitiens, palielinot Jaunzēlandes pārsvaru līdz 10:3.

Francijas izlasei uz brīdi izdevās apturēt sāncenšu spiedienu, tomēr no diviem soda sitieniem izdevās realizēt tikai vienu, tādēļ rezultāta starpība nesaruka vairāk kā līdz 6:10. Tomēr jaunzēlandieši nesalūza un, parādot teicamu saspēli, atbildēja ar diviem piezemējumiem, kam sekojušie realizācijas sitieni palielināja rezultātu līdz 24:6. Lai gan ar piezemējumu atbildēja arī Francija, pāris minūtes pirms puslaika beigām izcili nospēlēja Savea. Neapturams izrāviens pa kreiso malu beidzās ar viņa otro piezemējumu, kas pārtraukumā Jaunzēlandei nodrošināja vadību ar 29:13.

Otrā puslaika sākumā francūži pēc Luī Pikamolesa noraidījuma palika mazākumā, ko pretinieki izmantoja, veicot vēl vienu piezemējumu un rezultāta starpība pārsniedza 30 punktu (34:13). Jaunzēlandiešu spiediens neatslāba un vēl četri piezemējumi ar realizācijām kļuva par izcila regbija paraugdemonstrējumu, nodrošinot Pasaules kausa vēsturē lielāko pārsvaru ceturtdaļfinālu spēlēs.

Francūži tajā pašā "Millenium Stadium" 2007.gadā pārspēja par favorīti uzskatīto Jaunzēlandi. Toties pirms četriem gadiem jaunzēlandieši mājās revanšējās Francijai finālā (8:7).

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē sestdien Dienvidāfrikas izlase Londonā ar 23:19 pieveica Velsu. Vēl divi pusfinālisti kļūs zināmi svētdien, kad Kārdifā spēlēs Īrija un Argentīna, bet Londonā spēkiem mērosies Austrālijas un Skotijas regbisti.

Pusfināli notiks pēc nedēļas, savukārt finālspēles par Pasaules kausu un 3.vietu risināsies oktobra pēdējās dienās. Nākamā Pasaules kausa izcīņa 2019.gadā risināsies Japānā, kad pirmoreiz izšķirošās cīņas par trofeju nenotiks kādā klasiskā regbija lielvalstī.