Jaunzēlandes regbisti neatstāj cerības kanādiešiem, uzvaru izcīna arī Francija. Spilgtākās epizodes

Lielisku meistarību apliecinājušie Jaunzēlandes regbisti trešdien Japānā ar 63:0 pārliecinoši pārspēja Kanādas izlasi Pasaules kausa B apakšgrupas mačā. Sarežģītāk izvērtās spēle C apakšgrupā, kur frančiem tikai otrajā puslaikā izdevās nodrošināt uzvaru 33:9 pār ASV izlasi.

ĪSUMĀ:
Jaunzēlande ar deviņiem piezemējumiem uzveic Kanādu
Francija pret ASV izlasi izcīna grupā otro uzvaru

Jaunzēlandei pa vienam piezemējumam veic trīs brāļi

Viena no galvenajām favorītēm Jaunzēlandes izlase Pasaules kausa spēlēs nav zaudējusi jau 12 gadus un ar otro uzvaru apakšgrupā droši pietuvojās ceturtdaļfinālam. Pirmo trīs piezemējumu veikšanu jaunzēlandiešiem pietika ar 17 minūtēm, bet īpaši rezultatīvi viņi darbojās otrā puslaika sākumā, kad 17 minūtēs izcēlās ar pieciem piezemējumiem. Pa vienam piezemējumam uzvarētājiem guva trīs brāļi Bareti.

Jaunzēlandes izlases cīņas deja

Pirms spēles sākuma izpildījuši iespaidīgu cīņas deju jeb haku, par "All Blacks" dēvētā komanda tikpat vareni turpināja.

Jaunzēlandei spēka spiediens nodrošina tehnisko piezemējumu

Kanādieši noturējās līdz 5.minūtei, kad Jaunzēlandes spēlētāji grupu cīņā praktiski jau nogādāja bumbu ieskaites zonā. Kanādas pārkāpuma dēļ tika ieskaitīts tehniskais piezemējums, kas jaunzēlandiešiem nodrošināja 7:0 vadību. Jaunzēlandei spēli sāka trīs brāļi Bareti, un viens no viņiem - Džordijs - 9.minūtē pēc tālas piespēles veica otro piezemējumu. Realizāciju iesita Ričijs Mo'Unga, palielinot pārsvaru līdz 14:0. Vēl nebija nospēlētas 20 minūtes, kad Jaunzēlande pēc Sonija Bila Viljamsa piezemējuma un Mo'Ungas realizācijas jau bija vadībā ar 21:0.

Skaistā uzbrukuma noslēgumā piezemējumu veic Bodens Barets

Vairākus bīstamus uzbrukumus spēja izveidot arī kanādieši, tomēr salijušajā laukumā līdz piezemējumam netika. Turpretim Jaunzēlandei Bodens Barets 36.minūtē piezemējumā pārvērta lielisku piespēli un pēc Mo'Ungas realizācijas rezultāts pieauga līdz 28:0.

Rezultatīvi Jaunzēlande sāka otro puslaiku, Rieko Joanem ar piezemējumu pieliekot punktu ātram uzbrukumam, bet Mo'Unga no sarežģītas pozīcijas bija precīzs realizācijas sitienā.

Ar piezemējumu Jaunzēlandei izceļas arī Skots Barets

Daudz ērtāk Mo'Unga pārsvaru palielināja dažas minūtes vēlāk pēc piezemējuma, ko veica arī trešais no brāļiem Baretiem - Skots. Otrajā puslaikā Jaunzēlande astoņās minūtes pieaudzēja pārsvaru līdz 49:0, ko veicināja Šenona Frizela piezemējums un Mo'Ungas realizācija. Piezemējumu pāris minūtes vēlāk veica arī Breds Vēbers un vēl nebija nospēlēta stunda, kad viņš veica savu otro piezemējumu, panākot 63:0.

Jaunzēlandes izlases devītais piezemējums

Pirms beigu svilpes kanādieši vairākos ātros uzbrukumos centās tikt pie prestiža punktiem, tomēr allaž tika apturēti.

Jaunzēlandieši līdz šim vienīgajā spēlē uzveica Dienvidāfriku, turpretim kanādieši piekāpās Itālijai.

ASV izlases pakaļdzīšanās Francijai beidzas neveiksmīgi

Dienas pirmajā spēlē Francijas izlase ar 33:9 pārspēja ASV valstsvienību C apakšgrupas mačā, kurā favorītu pārākums izpaudās tikai tuvāk spēles beigām.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Mača favorītu statusu franči apliecināja ar jaudīgu uzbrukumu 6.minūtē - Joans Igē piezemēja bumbu ieskaites zonas centrā un Tomā Ramosam atlika trāpīt vienkāršu realizācijas sitienu, palielinot pārsvaru līdz 7:0. Amerikāņi spēja draudīgi pietuvoties pretinieku ieskaites zonai, bet rezultāta starpību pirmā puslaika vidū samazināja ar Eidžī Makgintija soda sitienu.

Alivereti Raka noslēdz rezultatīvu Francijas uzbrukumu

Tomēr Francijas izlase savu pārākumu spēja izmantot, 24.minūtē veicot otro piezemējumu. Alivereti Raka pēc Kamilla Lopesa piespēles uz laukuma stūri noķēra bumbu un piezemēja to, pieaudzējot rezultātu līdz 12:3. Amerikāņi līdz piezemējumam gan netika, tomēr daudz spēlēja ar bumbu un vēl trīs punktus līdz pirmā puslaika beigām atguva ar Makgintija soda sitienu.

Arī pēc pārtraukuma Francijas izlases centieni uzbrukumā tika noslāpēti, bet Makgintijs 64.minūtē vēlreiz trāpīja soda sitienu un rezultāts kļuva 12:9.

Francijas regbisti panāk 19:9 pārsvaru

Franči mazliet uzelpot varēja dažas minūtes vēlāk, jo līdz piezemējumam tika izvadīts Gēls Fikū un Lopess trāpīja realizāciju, panākot 19:9. Vēl pēc trim minūtēm Batista Serēna piezemējums un Lopesa trāpīta realizācija jau ļāva Francijas izlasei drošāk cerēt uz uzvaru - 26:9.

Francija spēli noslēdz ar piezemējumu un realizāciju

Mača izskaņā franči punktu pielika ar Žefersona Puaro piezemējumu un Lopesa realizācijas sitienu.

Francija turnīru sāka ar sarežģītu uzvaru pār argentīniešiem un turpina cīņu par ceturtdaļfinālu, kur pieticīgākas izredzes tikt ir ASV valstsvienībai. Amerikāņi pirmajā spēlē piekāpās Anglijai.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.