Jaunzēlandes regbisti izcīna jau trešo čempiona titulu

Viens no svarīgākajiem pasaules sporta notikumiem ir noslēdzies – jau trešo Pasaules kausa regbijā čempionu titulu ir ieguvusi Jaunzēlandes valstsvienība, ar rezultātu 34:17 pieveicot Austrālijas komandu. Tādējādi Jaunzēlande ir kļuvusi par titulētāko regbija lielvalsti.

Jau spēles sākumā Jaunzēlande bija pārliecinoša. Kā ziņo LETA, pēc 36 nospēlētām minūtēm trīs “sodus” realizēja Jaunzēlandes sportisti, bet vienreiz precīza bija Austrālijas izlase. Trīs minūtes vēlāk Jaunzēlandi pārstāvošais Nehe Milners-Skaders veica pirmo piezemējumu šajā mačā, bet realizāciju izpildīja Dens Kārters, izvirzot savu komandu vadībā jau ar 16:3. Otrā puslaika otrajā minūtē vēl vienu piezemējumu Jaunzēlandei veica Maha Nonu, pēc kā otro realizāciju šajā mačā izpildīja Kārters. Tobrīd trīskārtējie čempioni bija vadībā ar 21:3. Tiesa, 52.minūtē noraidījumu jeb dzelteno kartīti nopelnīja Bens Smits. To izmantoja Austrālijas izlase, kas spēja gūt 14 punktus pēc kārtas, atgriežot intrigu šajā mačā. Bet atlikušajās 14 minūtēs austrāļus vairs pie punktu gūšanas jaunzēlandieši nelaida.

Jaunzēlandei šis ir jau trešais čempiona tituls – iepriekšejo regbija lielvalsts guva 2011. gadā, pārspējot Francijas izlasi. Bet pie pirmā kausa tika tālajā 1987. gadā. Jaunzēlandes pretiniekiem Austrālijas valstsvienībai kontā ir divi čempiona tituli, gluži tāpat kā Dienvidāfrikas regbistiem, kuri šo turnīru, kas norisinājās Anglijā un Velsā, gan noslēdza ar bronzas godalgu.