Jaunzēlandes regbisti gandarījumam izcīna 3.vietu Pasaules kausa turnīrā. Spilgtākās epizodes

Jaunzēlandes regbija izlase piektdien Tokijā ar 40:17 uzvarēja Velsu spēlē par 3.vietu Pasaules kausa izcīņā un pagarināja gadu desmitiem ilgstošu panākumu sēriju abu komandu savstarpējo maču vēsturē. Velsieši Jaunzēlandi nav uzvarējuši kopš 1953.gada.

Abu komandu treneri aizvadīja pēdējo spēli pie nacionālas izlases stūres - gaitas Jaunzēlandes valstsvienībā beidza Stīvs Hansens, bet Velsas izlasi vairs nevadīs Vorens Getlends. Vairākas dienas pirms mača Getlends teica, ka jautrāk būtu 3.vietas ieguvējus noteikt dzeršanas spēlē, tomēr notikumi laukumā apliecināja abu komandu spēju rast nopietnu motivāciju pēdējam mačam turnīrā.

Jaunzēlandes izlases haka pirms spēles

Dueļa favorīti jaunzēlandieši pirms spēles ierasti iespaidīgi izpildīja savu kaujas deju haku, bet rezultātu atklāja 5.minūtē ar 120 kilogramus smagā Džo Mūdija veiktu piezemējumu pēc pārdesmit metru solo skrējiena.

Jaunzēlandieši iegūst 7:0 pārsvaru

Mirkli iepriekš soda sitienu pa vārtu stabu trāpījušais Ričijs Mo'unga realizācijas sitienā nekļūdījās un palielināja pārsvaru līdz 7:0.

Bodens Barets veic Jaunzēlandei otro piezemējumu

Savukārt 13.minūtē spraugu velsiešu aizsardzībā atrada otro piezemējumu veikušais Bodens Barets, bet Mo'unga ar vienkāršu realizācijas sitienu panāca 14:0.

Velsa ar piezemējumu samazina rezultāta starpību

Velsas izlase devās pēc revanša un pirmā puslaika vidū ilga uzbrukuma noslēgumā bumbu piezemēja Halams Amoss, savukārt Rīss Pačels ar realizācijas sitienu vēl vairāk samazināja rezultāta starpību. Pačels 27.minūtē trāpīja arī soda sitienu un Jaunzēlandes pārsvars saruka līdz 14:10.

Bens Smits atjauno Jaunzēlandei drošāku pārsvaru

Jaunzēlandieši no pretinieku spiediena atguvās un 33.minūtē Bens Smits, izlīkumojis starp pretinieku aizsardzību, veica komandas trešo piezemējumu. Mo'unga gar pašu vārtu stabu iesita realizāciju un panāca 21:10.

Bens Smits veic Jaunzēlandei savu otro piezemējumu

Līdz ar pirmā puslaika beigām Smits vēlreiz izrāvās līdz ieskaites zonai un piezemēja bumbu, savukārt Mo'unga no sarežģītas pozīcijas trāpīja realizācijas sitienu, nodrošinot Jaunzēlandei 28:10 vadību.

Jaunzēlande otro puslaiku sāk ar Raiena Krotija piezemējumu

Vēl pārliecinošākā vadībā "All Blacks" nostiprinājās otrā puslaika sākumā ar Raiena Krotija piezemējumu un Mo'ungas realizācijas sitienu - 35:10.

Velsas uzbrukumu ar piezemējumu noslēdz Džošs Adamss

Ļoti ilgā un neatlaidīgā uzbrukumā Velsai otro piezemējumu 59.minūtē veica Džošs Adamss un vēl divus punktus ar precīzu realizācijas sitienu pievienoja Dens Bigars.

Jaunzēlandei pēdējo piezemējumu nodrošina Ričijs Mo'unga

Velsiešiem jau trūka laika izglābties no zaudējuma, kad Mo'unga 76.minūtē bumbu piezemēja un palielināja pārsvaru līdz 40:17. Realizāciju Mo'unga gan netrāpīja, bet cīņas iznākumu tas vairs neietekmēja.

Iepriekšējās divās Pasaules kausa izcīņās uzvarējušajai Jaunzēlandei netikšana galvenajā finālā ir liela vilšanās, savukārt Velsas izlasei uzvara spēlē par 3.vietu būtu ļāvusi atkārtot vēsturē lielāko panākumu. Tikai 1987.gadā pirmajā Pasaules kausa turnīrā velsieši izcīnīja 3.vietu, ko komandai vairs nav izdevies atkārtot. Turpretim Jaunzēlande tikai divreiz - 1999. un 2007.gadā - nav spējusi iekļūt laureātu trijniekā.

Finālā sestdien Jokohamā tiksies Anglijas un Dienvidāfrikas regbisti - maču tiešraidē plkst. 10.50 varēs redzēt LTV7 un replay.lv.