Japānas regbisti uzveic favorīti Īriju, uzvar arī Argentīna un Dienvidāfrika. Spilgtākās epizodes

Pasaules kausa finālturnīros nekad iepriekš tālāk par grupu kārtu netikusī Japānas regbija izlase sestdien savu līdzjutēju iedvesmota mājās ar 19:12 uzveica A apakšgrupas favorīti Īriju, kas pirms nedēļas vēl bija līdere pasaules rangā. Dienas pirmajā spēlē C apakšgrupā Argentīnas izlase ar 28:12 pārspēja Tongas valstsvienību, savukārt B apakšgrupā Dienvidāfrika ar 57:3 uzvarēja Namībijas regbistus.

ĪSUMĀ:
Japāņi pirmoreiz vēsturē pārspēj īrus
Argentīnai labs sākums nodrošina uzvaru pār Tongu
Dienvidāfrika bez sarežģījumiem uzveica kaimiņvalsti Namībiju

Japānas izlase gūst vēsturisku panākumu

Pirmā puslaika vidū Īrijas izlase nodrošināja 12:3 pārsvaru, bet mača turpinājumā vairs neguva nevienu punktu.

Garijs Ringrouzs parāda izcilu koordināciju Īrijas pirmajā piezemējumā

Īri iespaidīgas prasmes uzbrukumā rezultatīvi apliecināja 14.minūtē - komandas spiedienu vainagoja Garija Ringrouza izcils piezemējums. Japāņi konkurentus necik tālu gan neatlaida, un Ju Tamura ar soda sitienu četras minūtes vēlāk favorītu pārsvaru samazināja līdz 5:3.

Īri spožā uzbrukumā ar piezemējumu un realizāciju panāk 12:3

Īrijas regbisti uzbrukumā teicami pārvaldīja gaisa bumbas, kas palīdzēja Robam Kīrnijam 21.minūtē veikt vēl vienu piezemējumu, bet Džeks Kārtijs ar realizācijas sitienu panāca jau 12:3. Japāņi līdz piezemējumiem netika, bet pirmā puslaika atlikušajā daļā Tamura ar diviem soda sitieniem sadeldēja Īrijas pārsvaru līdz 12:9.

Japāna pēc piezemējuma pirmoreiz izvirzās vadībā

Mājinieku spēka spiediens palīdzēja Japānas izlasei pārņemt vadību. Kenki Fukuoka 59.minūtē izrāvās līdz piezemējumam, savukārt Tamura ar realizāciju nodrošināja laukuma saimniekiem 16:12 pārsvaru. Īru izredzes vēl blāvākas kļuva pēc Tamuras trāpīta soda sitiena, un atlikušajās 10 minūtēs punktu gūšanai tuvāk bija Japānas izlase.

Argentīnieši tiek pie pirmās uzvaras grupā

Dienas pirmajā spēlē C apakšgrupā Argentīnas izlase ar 28:12 pārspēja Tongas valstsvienību. Argentīnieši nepilnā pusstundā panāca 28:0 pārsvaru, bet cīņas turpinājumā savas prasmes apliecināja arī Pasaules kausa finālturnīru pastāvīgā dalībniece Tongas izlase.

Tongas regbistu cīņas deja pirms spēles

Tongieši gatavību bezkompromisu cīņai apliecināja ar savu cīņas deju sipitau pirms mača sākuma, tomēr rezultātu atklāja Argentīnas izlase.

Argentīnieši panāk 7:0 pārsvaru

Hulianam Montoijam 7.minūtē pēc sānu iemetiena atlika īss skrējiens līdz ieskaites zonai. Benhamins Udrapileta trāpīja arī sarežģītu realizācijas sitienu un palielināja komandas pārsvaru līdz 7:0. Ātrie argentīnieši līdz pirmā puslaika vidum panāca jau 21:0, veicot vēl divus piezemējumus un trāpot realizācijas. Montoijam otro piezemējumu palīdzēja veikt komandas spēka spiediens pēdējos metros pirms līnijas, bet Santjago Karerass izmantoja iespēju pēc bumbas pārtveršanas laukuma centrā. Argentīnas izlase piespieda pretiniekus daudz kļūdīties un 26.minūtē Montoija veica jau savu trešo piezemējumu, bet sitienus arvien precīzi izpildīja Udrapileta, kas ļāva panākt 28:0.

Savu pirmo piezemējumu veic Tongas regbisti

Pēc nospēlētas pusstundas pie pirmā piezemējuma tika arī Tonga - izrāvienu pa laukuma malu noslēdza Telusa Veainu, bet Sonatane Takulua iesita realizāciju. Tongieši dominēja puslaika beigās un bija tuvu otra piezemējuma gūšanai, savukārt Argentīnas izlase atguvās pēc pārtraukuma. Tiesa, rezultāts palika nemainīgs līdz 66.minūtei, kad līdz ieskaites laukuma stūrim kritienā aizsniedzās Veainu, samazinot Argentīnas pārsvaru līdz 28:12.

Dienas noslēgumā Dienvidāfrikas izlase pārspēj Namībiju

Pasaules kausa finālturnīrā Namībija ir valstsvienību rangā viszemāk ierindotā komanda (23.), un arī laukumā ātri izpaudās dienvidafrikāņu pārākums.

Piezemējums un realizācija nodrošina Dienvidāfrikai 7:0 vadību

Dienvidāfrikas izlase kontrolēja bumbu pretinieku laukuma pusē un Mbongeni Mbonambi 10.minūtē ar piezemējumu atklāja rezultātu. Eltona Džantdžīsa trāpīts realizācijas sitiens ļāva panākt 7:0. Pirmā puslaika vidū Dienvidāfrikas izlase jau bija veikusi trīs piezemējumus un ieguvusi 19:0 vadību. Klivens Lobsers trīs punktus Namībijai nodrošināja ar soda sitienu, bet līdz pārtraukumam Makazole Mapimpi un Lukanjo Ams nodrošināja vēl divus piezemējumus Dienvidāfrikas izlasei, kam Džantdžīsa trāpītā realizācija ļāva pārtraukumā doties ar komfortablu rezultātu 31:3.

Pirmā puslaika izskaņā Dienvidāfrika panāk 31:3

Dienvidafrikāņi mačā jutās gana ērti un turpināja krāt piezemējumus arī otrajā puslaikā. Līdz otrā puslaika vidum panākuši 50:3, favorīti nopelnīja vēl vienu piezemējumu, nodrošinot 57:3 pret komandu, kurā ir tikai daži profesionāli regbija spēlētāji. Būtiski gan, ka regbijā lepojas ar spēles amatieriskās izcelsmes tradīcijām, tādēļ visas komandas tiek vienlīdz cienītas.

Dienvidāfrikas - Namībijas spēles momenti

A apakšgrupā Japāna un Īrija turnīru sāka ar uzvaru, taču turnīra tabulā pēc papildrādītājiem tobrīd ierindojās aiz Samoa izlases. Dienvidāfrikas valstsvienība ir viena no galvenajām favorītēm ne tikai B apakšgrupā, bet visā turnīrā, tomēr pirmajā mačā tā zaudēja Jaunzēlandei. Neveiksmīgi turnīru sāka arī namībieši, piekāpjoties Itālijai. Pa zaudējumam C apakšgrupā bija iekrājušas arī Argentīnas un Tongas izlases.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.