LK 2021. Ķekava/Miesnieki-Garkalne/Livonia. Intervija ar Gunāru Andersonu

Regbijs

LK 2021. Ķekava/Miesnieki-Garkalne/Livonia. Apbalvošanas ceremonija

LK 2021. Ķekava/Miesnieki-Garkalne/Livonia. Spēles epizodes

«Garkalne/Livonia» rezultatīvā finālā atgūst Latvijas regbija čempionu laurus. Svarīgākie mirkļi

"Garkalne/Livonia" sestdien finālā Baldones stadionā ar 51:37 uzvarēja "Ķekava/Miesnieki" regbistus un izcīnīja Latvijas čempionu titulu.

Uzvarētājiem ar 24 punktiem izcēlās Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Donavans Dirands, kurš veica arī divus piezemējumus.

"Garkalne/Livonia" saņem čempionu trofeju

"Garkalne/Livonia" spēlētājs Edgars Poļikevičs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā bija gandarīts, ka smagais darbs vainagojās panākumiem, jo komandas galvenais mērķis bija uzvara Latvijas čempionātā.

Intervija ar Edgaru Poļikeviču

Čempionu kapteinis Gundars Grieķis pastāstīja, ka komandai izdevās labs spēles sākums, un, lai arī ne visu cīņas laiku bija pa spēkam noturēt vienlīdz kvalitatīvu sniegumu, viss beidzās laimīgi. Viņš uzsvēra, ka visa komanda un galvenais treneris Toms Zibolis ir pelnījuši pateicību par uzvaru.

Intervija ar Gundaru Grieķi

Veiksmīgā spēles sākumā "Garkalne/Livonia" jau trešajā minūtē piezemējumu veica Klemēns Blerī, bet Dirands ar realizācijas sitienu panāca 7:0. "Ķekava/Miesnieki" gan ātri atguvās un 10 minūtes vēlāk ilga uzbrukuma noslēgumā bumbu piezemēja pieredzējušais Guntis Cirša. Aigars Šilo trāpīja realizācijas sitienu un panāca neizšķirtu.

Vadību "Garkalne/Livonia" atguva vēl līdz pirmā puslaika vidum ar Diranda soda sitienu - 10:7. Iespēju izpildīt soda sitienu pateicīgajos rāmajos laikapstākļos izmantoja arī Šilo, vēlreiz atjaunojot neizšķirtu (10:10). Veiksmīga uzbrukuma izspēle 26.minūtē ļāva Arkādijam Remizovam laukuma malā izlauzties līdz ieskaites zonai un jau trešo reizi izvirzīt "Garkalne/Livonia" vadībā. Dirands no sarežģītas pozīcijas laukuma malā trāpīja arī realizācijas sitienu un panāca 17:10.

Arkādija Remizova piezemējums un Donavana Diranda realizācijas sitiens

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, “Garkalne/Livonia” iekrāja lielāku pārsvaru. Pēc Vitara Blošķa piezemējuma Dirandam neizdevās realizācijas sitiens, bet Dienvidāfrikas regbists pāris minūtes vēlāk apliecināja teicamu meistarību, gan izrāvienā tiekot līdz piezemējumam, gan pats trāpot realizāciju, kas “Garkalne/Livonia” pārsvaru palielināja līdz 29:10. Puslaika izskaņā "Ķekava/Miesnieki" ar Agra Apkalna piezemējumu panāca 29:15.

Pirmā puslaika epizodes

Diranda meistarība palīdzēja “Garkalne/Livonia” pēc pārtraukuma nostiprināties vadībā. Dienvidāfrikas regbists gan bija neapturams izrāvienā, kas beidzās ar piezemējumu, gan pats trāpīja realizāciju, panākot 36:15. “Garkalne/Livonia” teritoriālo pārsvaru spēja pārvērst piezemējumā, ko veica Blerī, bet Dirands arvien bija precīzs realizācijas sitienos. Tas ļāva “Garkalne/Livonia” panākt jau 43:15.

Intriga spēlē gan nebija zudusi, jo ar piezemējumu atbildēja Artūrs Alainis, un 25 minūtes pirms spēles beigām Šilo realizācijas sitiens ļāva "Ķekava/Miesnieki" pietuvoties līdz 43:22. Pagurušie “Garkalne/Livonia” spēlētāji vairākkārt kļūdījās un pieļāva noteikumu pārkāpumus, ko pretinieki izmantoja, vēl vienu piezmējumu veicot  Alainim.

"Ķekava/Miesnieki" palika bez kājas traumu guvušā sitēja Šilo, savukārt viņu pretinieki vēlreiz bija ieguvēji no Diranda prasmēm uzbrukumā, ko ar piezemējumu noslēdza Blošķis. Pēc “Garkalne/Livonia” kļūdas rezultāta starpību ar piezemējumu samazināja Elmārs Šefanovskis (51:32), taču spēlē bija atlikušas vairs tikai 10 minūtes. Līdz ar mača beigām Markusa Bēmera piezemējums ļāva "Ķekava/Miesnieki" vēl mazliet sadeldēt rezultāta starpību.

Intervija ar Gunāru Andersonu

Pērno čempionu "Ķekava/Miesnieki" regbists Gunārs Andersons pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ielaida vieglus piezemējumus, un tas finālā mazināja izredzes uz labvēlīgu iznākumu.

“Garkalne/Livonia” galvenais treneris Toms Zibolis pirms fināla atzina, ka komandā daudzi spēlētāji ir guvuši lielākas vai mazākas traumas. Lai arī "Garkalne/Livonia" nevarēja būt optimālākajā sastāvā, komanda finālam gatavojās ilgi, un arī otrā plāna spēlētāji, pēc trenera teiktā, apguva taktiskos risinājumus.

Intervija ar Mārci Rulli

Ziboļa palīgs Mārcis Rullis intervijā Latvijas Televīzijā pirms spēles teica, ka komanda ir labi pastrādājusi un noskaņojusies finālam.

Intervija ar Kristapu Andersonu

Savukārt RK "Miesnieki" galvenais treneris Kristaps Andersons intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ir svarīgi ar maksimālu koncentrēšanos spēlēt jau līdz ar mača sākumu. Andersons pauda pārliecību, ka viens no galvenajiem uzdevumiem būs tikt galā ar pretinieku līderiem. Arī "Miesniekiem" vairāki svarīgi spēlētāji ir guvuši traumas, kas komandā ietekmēja pamatsastāva komplektēšanu.

Andersons spēli gan vēroja ārpus savas komandas nometnes iepriekšējā spēlē nopelnītā noraidījuma dēļ.

Iepriekš pusfinālā "Ķekava/Miesnieki" pārspēja "Eži/EK Sistēmas" regbistus (31:17), savukārt "Garkalne/Livonia" uzvarēja Valmieras "Fēniksu" (42:29).

Abi finālisti titula spēlē tikās arī pirms gada, uzvaru spraigā spēlē izcīnot "Miesniekiem".