«Garkalne/Livonia» regbisti sezonas atklāšanas spēlē nosargā Prezidenta kausu

Latvijas čempionvienība un kausa ieguvēja regbijā ''Garkalne/Livonia'' sestdien RFS stadionā ar 38:12 uzvarēja pagājušās sezonas čempionāta un kausa finālistus "TFS Bulduri", kas iepriekš bija zināmi kā RK "Ovāls", un nosargāja pirms gada iegūto Prezidenta kausu, informēja Latvijas Regbija federācijā. Par Prezidenta kausu katras sezonas sākumā sacenšas divas labākās Latvijas komandas.

Sezonas atklāšanas spēlē simtprocentīgi tika realizēti visi sitieni pa vārtiem, ''Garkalne/Livonia'' pirmo piezemējumu veica lietuvietis Martins Ljanzbergs. Otro piezemējumu - Vadims Martiņeko, bet visvairāk punktu guva Kristaps Bērziņš, kurš izdarīja trīs noslēdzošos piezemējumus un pārējos 13 punktus sasita ar kāju. Savukārt ''TFS Bulduri'' trīs soda sitienus pirmajā puslaikā realizēja Mihails Tumins. Otrajā puslaikā Dmitrijs Baikovs iesita dropsitienu, kad rezultāts vēl bija slidens.

Mača sākumā lietuviešu trenera, kaimiņvalsts regbija un regbija-7 izlašu spēlētāja Toma Ziboļa vadītā ''Garkalne/Livonia'' izvirzījās vadībā ar 10:0 pēc Bērziņa soda sitiena, Ljanzberga piezemējuma un sekojošās realizācijas. Tad ar trim precīzi realizētiem soda sitieniem izcēlās Tumins, kurš samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Otrajā puslaikā skaistu piezemējumu veica Martiņenko, bet pēc Baikova dropsitiena rezulāts kļuva 17:12. Turpinājumā vienu par otru skaistākus piezemējumus veica Bērziņš, precīzi iesitot arī realizācijas.

Tomēr par labāko spēlētāju uzvarētāju komandā atzina Artūru Kisli, bet zaudētāju vienībā Vjačeslavu Tiško. Līdz šim tikai ''Garkalne/Livonia'' komandā bija spēlējuši viesspēlētāji no Lietuvas - Šauļu kluba ''BaltRex''. Šajā spēlē ''TFS Bulduri'' bija pastiprinājuši ļoti labi viesspēlētāji no otra Šauļu kluba ''Vairas'', kuri noteikti cēla spēles līmeni.

''Garkalne/Livonia'' galvenais treneris Toms Zibolis pastāstīja, ka komandai viss izdevās, kā bija plānots. Zibolis gaidīja grūtu spēli un rēķinājās, ka pretiniekiem būs viesspēlētāji no Lietuvas, taču uzsvēra komandas spēles nozīmi.

"Pat ja ļoti spēcīgi spēlētāji tiek ielikti komandā, galvenā ir komandas spēle. Pie sava spēles stila – ātras spēles, pastiprinājām spēli sānu iemetienos, standarta situācijās. Grupcīņā pārstūmām vienu no spēcīgākajām Latvijas komandām. Ja mums nebūtu spēlētājiem traumas cīņas pussarga pozīcijā un uzbrucējiem, tad nebūtu izlaiduši viesspēlētājus nemaz. Vēlamies nostiprināt ticību tieši latviešu spēlētājos, ka viņi ir pietiekami spēcīgi. Nākotnē būs vajadzīgs vēl vairāk piestrādāt pie disciplīnas, īpaši aizsardzībā. Šogad komandā ir jauns kapteinis – Ainārs Bērziņš, kurš ir komandas līderis, īsts motors grupcīņā," sacīja Zibolis.

Savukārt "TFS Bulduri'' galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs atzina, ka viņa vadītajai komandai pirmā pankūka piedega.

"Livonia'' bija labā formā. Mēs pirmajā puslaikā vairāk vai mazāk nospēlējām labi. Pozicionālā spēle mums nepadodas, jo tiklīdz uznāk nogurums, katrs sāk spēlēt tā, kā mācīts bērnībā. Teritoriālā un pozicionālā ziņā mēs daudz zaudējām, jo ''Livonia'' ieņēma pareizas pozīcijas uzbrukumiem. Mēs darbojāmies diezgan juceklīgi, taču to varbūt var norakstīt uz sezonas pirmās spēles rēķina. Otrā puslaika vidu un beigas mēs diezgan stipri izgāzām, nosēdāmies. Tomēr pats svarīgākais, ka iztikām bez savainojumiem. Jā, komanda kļuvusi vecāka. Jāmeklē jauni aizvietotāji,'' teica Ņikonovs.

Aprīļa otrajā nedēļā startēs Latvijas čempionāts, kur piedalīsies sešas komandas - arī ''Miesnieki'', ''Eži'', Valmieras "Fēnikss'' un Jūrmala''/LLU.