«Garkalne/Livonia» patur Latvijas regbija čempionu laurus

Latvijas regbija čempionāta finālspēlē par zelta medaļām ''Garkalne/Livonia'' sestdien Upesciemā ar 19:15 uzvarēja otru stabili spēcīgāko Latvijas komandu RK ''Ovāls'' un aizstāvēja pirms gada pirmoreiz kluba vēsturē izcīnīto čempionu titulu, informēja Latvijas Regbija federācijā.

Livoniešiem šobrīd pieder visas iespējamās Latvijas regbija trofejas - Latvijas čempionu dēļi regbijā un regbijā-7, Latvijas kausi regbijā un regbijā-7, kā arī Prezidenta kauss jeb Latvijas superkauss.

Finālmačā jau pirmajā uzbrukumā bija iespēja rezultātu atklāt ''Ovālam'', taču Mihails Tumins aizsita garām sodu. Sestajā minūtē ''Livonia'' piezemējumu izdarīja Latvijas U-20 izlases kapteinis Dāvis Gauja, bet pēc piecām minūtēm izcēlās lietuvietis Vitars Bloškis. Sergejs Avdejevs ''Ovālam'' atguva vienu piezemējumu, bet pēc Tumina soda sitiena rezultāts kļuva 14:10 ''Livonia'' labā, kā arī noslēdzās pirmais puslaiks.

Pēc Kaspara Jakuša piezemējuma ''Ovāls'' pārņēma vadību otrajā puslaikā 15:14, bet četras minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Bloškis pa malu izdarīja savu otro piezemējumu, atkal izvirzot vadībā ''Livonia'', ļaujot čempioniem saglabāt titulu.

''Garkalne/Livonia'' spēlējošais treneris Toms Zibolis uzsvēra, ka nosargāt čempionu titulu ir daudzkārt grūtāk nekā nosargāt. ''Labāk slikti spēlēt un uzvarēt, nekā labi spēlēt un zaudēt," teica Zibolis. "Ja slikti spēlē un uzvari, rodas morāls pacēlums tālāk mācīties, kā nospēlēt labāk. Bet mācīties un strādāt mūsu komandai vēl vajadzīgs ļoti, ļoti daudz. Esmu tomēr ļoti priecīgs. Ar tiem, kas spēlēja, es ar viņiem lepojos.''

Savukārt RK ''Ovāls'' galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs pauda nožēlu, ka Latvijas regbijā ir maz tādu spēļu. "Puiši šodien saņēmās, labi nospēlēja, laukumā spēles uzdevumu vairāk vai mazāk izpildīja. Protams, bija kļūdas, taču centās un spēlēja tā, kā ir jāspēlē regbijs," uzsvēra Ņikonovs.

Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguva "Eži''/LMT, kas ar 36:10 turpat Upesciemā uzvarēja ''Burtnieki/Fēnikss'' komandu. ''Ežu'' regbisti pie Latvijas čempionāta bronzas medaļām tika astoto reizi, taču lielākais panākums klubam ir divi čempiontituli un divas otrās vietas.  Pagājušā gada Latvijas kausa finālisti ''Fēnikss'' pie čempionāta godalgām vēl nav tikuši.