«Garkalne/Livonia» nodrošina dalību Latvijas regbija čempionāta finālā

”Garkalne/Livonia” sestdien Rīgā ar 52:7 uzvarēja LMT/”Eži” komandu un garantēja otro vietu Latvijas čempionāta pamatturnīrā, kā arī vietu lielajā finālā pret ”Miesniekiem/Ķekavu”, informēja Latvijas Regbija federācija. Finālspēle par čempionu titulu risināsies 10. oktobrī Upesciemā.

RFS stadionā notikušajā spēlē ”Livonia” izdarīja astoņus piezemējumus, no tiem trīs pirmajā puslaikā. Pirmais puslaiks beidzās 19:0, bet ”Eži” pie vienīgā piezemējuma tika, kad rezultāts bija 31:0. Ar trim piezemējumiem spēlē izcēlās Dāvis Jansons, kurš sezonā bumbu piezemējis visvairāk no visiem – jau 12 reizes. Savukārt cits livonietis Kristaps Bērziņš veica vienu piezemējumu un iesita četras realizācijas.

Latvijas čempionāta mazajā finālā par bronzas medaļām turpat Upesciemā pirms galvenā fināla LMT/”Eži” cīnīsies ar pagājušā gada vicečempioniem ”TFS Bulduri”.

Lai gan pamatturnīrā vietu kārtība vairs nevar mainīties, Latvijas čempionāta pamatturnīrā vēl jāaizvada divas spēles, kurās ”Jūrmalai”/LLU jātiekas ar ”Garkalne/Livonia” un RK ”Fēnikss”. Pirmajā vietā esošajai ”Miesnieki/Ķekava” ir 44 punkti (10 spēlēs). Tālāk seko ”Garkalne/Livonia” 34 (9), LMT/”Eži” 29 (10), ”TFS Bulduri” 27 (10),   RK ”Fēnikss” 10 (9) un ”Jūrmala”/LLU 0 (8).

”Garkalne/Livonia” spēlējošais galvenais treneris Toms Zibolis uzsvēra, ka komanda ”Miesniekiem” finālā gatavo vēl pārsteigumus. "Domāju, ka esam sasnieguši ļoti labu spēles līmeni, taču disciplīnu gan es vēlētos augstāku. Pirmkārt, izbeigt strīdēties ar tiesnešiem," sacīja Zibolis.

Savukārt LMT/”Eži” galvenais treneris Juris Straume atzina, ka komanda sestdien ļoti labi darbojās pirmās 20 minūtes, kamēr fiziski spēja turēt līdzi skrienošajiem pretiniekiem. Taču cīņas beigās jau izpaudās pretinieku individuālā meistarība, bet LMT/"Ežiem" pietrūka fiziskās sagatavotības, atzina Straume.