Dienvidāfrikas Republikas regbisti salauž angļu pretestību, izcīna Pasaules kausu. Svarīgākās epizodes

Japānas pilsētā Jokohamā lielajā finālā Dienvidāfrikas Republikas regbisti ar 32:12 pārspēja Angliju, izcīnot Viljama Veba Elisa vārdā nosaukto trofeju. Šī Āfrikas valstsvienībai bija kopumā trešā uzvar Pasaules kausa izcīņā.

Teju visas spēles garumā vadībā atradās Dienvidāfrikas Republika, tomēr komfortablu pārsvaru viņi guva tikai otrā puslaika vidū, kad tika gūti vienīgie piezemējumi šajā mačā.

Dienvidāfrikas Republika izcīna Viljama Veba Elisa vārdā nosaukto trofeju

Spēli pārliecinošāk iesāka afrikāņi, kas jau pirmajā minūte izcīnīja iespēju veikt sitienu pa vārtiem, taču tas bija nesekmīgs. Arī turpinājumā viņiem piederēja kontrole, kas deva vēl vienu pateicīgu iespēju sist pa vārtiem. To Āfrikas vadošā vienība izmantoja, atklājot spēles rezultātu (3:0).

Turpinājumā cīņa izlīdzinājās. Vispirms angļi realizēja soda sitienu, taču neilgi pēc tam dienvidafrikāņi atbildēja ar to pašu, atjaunojot trīs punktu pārsvaru (6:3).

Anglija vēlreiz prata izlīdzināt rezultātu, taču divus sekmīgus sitienus izpildīja arī viņu pretinieki, pēc pirmā puslaika ar 13:6 vadībā esot Dienvidāfrikas Republikas izlasei.

Spēles pirmās 40 minūtes noslēdzās bez piezemējumiem, lai gan komandas spēja ielauzties pat pretinieku piecu metru zonā.

Arī otrā puslaika pirmā daļa aizritēja bez piezemējumiem, taču katra komanda iekrāja pa sešiem punktiem, kurus gruva ar soda sitienu palīdzību.

Spēles 66. minūtē Dienvidāfrikas spēlētājs Makazole Mapimpi veiksmīgi izrāvās pa laukuma malu un guva pirmo piezemējumu mačā. Arī realizācijas sitiens bija sekmīgs, rezultāta starpībai sasniedzot 13 punktus (25:12).

Mapimpi gūst pirmo piezemējumu

Piezemējums gan radīja aizdomas video tiesnesim, iespējams, piespēles uz priekšu dēļ.  Tomēr viņš nebija pilnībā drošs, uzticot lēmumu galvenajam tiesnesim, kurš atzina piezemējumu par likumīgu.

Turpinājumā Anglijas spēlētāji izmisīgi metās uzbrukumā, taču kļūda ļāva Dienvidāfrikas Republikas spēlētājiem veikt vēl vienu piezemējumu, vēl skaļāk izsakot pieteikumu uz pasaules čempionu titulu.

Dienvidāfrikas Republikas izlase gūst vēl vienu piezemējumu

Abas izlases pasaules kausa izcīņās finālā tikās arī 2007. gadā, toreiz uzvarot Dienvidāfrikas Republikai.

Līdz šim komandas savā starpā spēkojušās 42 reizes, 25 no tām uzvarot Āfrikas komandai. Četras no spēlēm aizvadītas Pasaules kausa izcīņā, tikai vienreiz pie uzvaras tiekot angļiem.

Tomēr pēdējās divās tikšanās reizēs pērn panākumu guva Anglijas izlase.

Jau vēstīts, ka trešo vietu piektdien izcīnīja Jaunzēlande, kas ar 40:17 pārspēja Velsu.