Dienvidāfrikas regbisti uzveic Itāliju, praktiski iekļūst ceturtdaļfinālā. Svarīgākās epizodes

Abām komandām svarīgā cīņā par iekļūšanu Pasaules kausa izslēgšanas turnīrā Dienvidāfrikas izlase piektdien Japānā ar 49:3 uzvarēja Itālijas regbistus B apakšgrupas spēlē un praktiski nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Dienvidāfrikas regbistu pirmajā puslaikā iekrātais 15:3 pārsvars vēl saglabāja nelielas cerības Itālijas izlasei, taču Eiropas komanda 42.minūtē pēc Andrea Lovoti rupja tvēriena palika mazākumā. Pēc pārtraukuma dienvidafrikāņi darbojās arvien pārliecinošāk, nostiprinoties neaizsniedzamā vadībā.

Česlins Kolbe izvirza Dienvidāfriku vadībā

Mača favorīti Dienvidāfriku 6.minūtē vadībā izvirzīja Česlins Kolbe, skaistu komandas saspēli noslēdzot ar pēdējo 10 soļu izrāvienu laukuma malā līdz ieskaites zonai. Realizācijas sitienu trāpīja Handre Polards un rezultāts kļuva 7:0. Itālieši pāris minūtes vēlāk ieguva tiesības uz soda sitienu, ko trīs punktos pārvērta Tomazo Alans, taču tikpat ātri ar trāpītu soda sitienu atbildēja Polards.

Dienvidāfrikas uzbrukumu ar piezemējumu noslēdz Mbongeni Mbonambi

Tuvu pretinieku ieskaites zonai tika arī itālieši, tomēr arī nākamo piezemējumu guva Dienvidāfrikas izlase, kuras spēka spiedienu noslēdza Mbongeni Mbonambi. Polards iesita realizāciju un rezultāts pieauga līdz 17:3.

Par rupju tvērienu noraida itālieti Andreu Lovoti

Itālieši otrā puslaika sākumā apņēmīgi uzbruka, tomēr cerības uz veiksmīgu pakaļdzīšanos iedragāja Lovoti noraidījums par rupju tvērienu pret Dveinu Vermeilenu, kurš tika uz galvas "iestādīts" zemē. Turklāt 51.minūtē soda sitienu trāpīja Polards, panākot Dienvidāfrikai vēl drošāku vadību 20:3.

Česlins Kolbe nodrošina Dienvidāfrikai 25:3 pārsvaru

Pēdējās cerības Itālijas izlasei izdzisa pēc ātrā Kolbes piezemējuma, 53.minūtē līdz ieskaites zonai izraujoties gar pašu sānu līniju.

Atklātā regbijā Dienvidāfrikas izlase panāk 32:3

Abām komandām spēlējot atklātāku regbiju, vēl pirms laukumā pavadītas stundas Lukanjo Ams veica piezemējumu, ko papildināja Polarda realizācija. Dienvidafrikāņiem sesto piezemējumu 68.minūtē viegli noslēdza Makazole Mapimpi, bet pēc Polarda realizācijas sitiena rezultāts jau kļuva 39:3. Līdz beigu svilpei ar piezemējumu izcēlās arī Ārdžejs Snimans un Malkolms Markss.

Dienvidafrikāņi pēc pamatlaika beigām nodrošina pēdējo piezemējumu

Itālija pirms spēles pret Dienvidāfriku bija apakšgrupas līdere ar divām uzvarām, kas gan nopelnītas pret tabulas lejasdaļas komandām Namībiju un Kanādu. Divas uzvaras ir arī favorītei Jaunzēlandei, kas vienu panākumu guva pret Dienvidāfrikas izlasi, kura savukārt uzveica Namībiju. Ja Jaunzēlandes tikšanu ceturtdaļfinālā neviens neapšauba, tad otro ceļazīmi B apakšgrupā praktiski nodrošināja Itālijas un Dienvidāfrikas spēles uzvarētāji.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā 12 Japānas pilsētās ir sadalītas četrās apakšgrupās un izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.