Anglijas regbisti izdzēš Jaunzēlandes cerības, sasniedz Pasaules kausa finālu. Spilgtākie mirkļi

Disciplinētā un tehniski nevainojamā Anglijas regbija izlase sestdien Japānas pilsētā Jokohamā ar 19:7 uzvarēja galvenos favorītus jaunzēlandiešus Pasaules kausa izcīņas pusfinālā un pirmoreiz kopš 2007.gada nodrošināja dalību titula mačā. Jaunzēlandes valstsvienība šķīrās no izredzēm trešo reizi pēc kārtas iegūt Veba Elisa vārdā nosaukto trofeju un pēc nedēļas piedalīsies gandarījuma spēlē par 3.vietu.

Jaunzēlandes izlase uzbrukumā visā cīņas gaitā spēja izveidot tikai pāris bīstamas epizodes un favorītu statusu neattaisnoja. Uzvarētājiem 12 punktus ar soda sitieniem guva Džordžs Fords.

Anglijas izlase dzied valsts himnu

Pretstāve laukumā sākās jau pirms bumbas ievadīšanas spēlē. Angļi iedvesmoti nodziedāja valsts himnu un vēlāk tiesnešiem bija jāatvirza viņus tālāk no pretiniekiem, kuri izpildīja savu kaujas deju haku.

Jaunzēlandes izlases haka

Daļa Anglijas spēlētāju hakas laikā smīnēja, tomēr Jaunzēlandes priekšnesums neatstāja šaubas par viņu nodomu nopietnību.

Anglija izvirzās vadībā 7:0

Toties angļi spēli sāka ar varenu spiedienu un jau otrajā minūtē ar Manu Tuilagi piezemējumu atklāja rezultātu, kā arī ar Ovena Farela realizācijas sitienu panāca 7:0. Jaunzēlandieši pamazām līdzsvaroja cīņas gaitu, tomēr pieļāva vairāk kļūdu, pirmo un pēdējo bīstamo uzbrukumu pirmajā puslaikā izveidojot tikai 28.minūtē. Savukārt disciplinētie angļi teicami kontrolēja bumbu uzbrukumā, radot pretiniekiem pastāvīgus draudus.

Džordžs Fords panāk Anglijai 10:0

Perfekts Anglijai izdevās arī pirmā puslaika noslēgums - Fords pēdējā minūtē trāpīja patālu soda sitienu, palielinot pārsvaru līdz 10:0. Tikai otro reizi Pasaules kausa vēsturē Jaunzēlande pirmo puslaiku spēlē pabeidza bez punktu guvuma.

Videotiesneša iejaukšanās atceļ angļu piezemējumu

Tikai sīka angļu kļūme pasargāja Jaunzēlandes izlasi 46.minūtē no nonākšanas vēl lielākos zaudētājos. Bens Jangs uzbrukuma noslēgumā piemānīja jaunzēlandiešu aizsardzību un piezemēja bumbu, tomēr video tiesnesis pēc epizodes norādīja, ka angļi neatļauti iepriekš izspēlēja bumbu uz priekšu.

Džordžs Fords trāpa savu otro soda sitienu

Toties 50.minūtē Fords no drošas situācijas trāpīja vēl vienu soda sitienu un pieaudzēja rezultāta starpību līdz 13:0.

Jaunzēlandes izlases vienīgais piezemējums mačā

Jaunzēlandes izlase revanšējās 57.minūtē pēc sāncenšu kļūdas sānu iemetienā. Pie bumbas tika Ardijs Savea un aiznira dažus pēdējos metrus līdz ieskaites zonai. Ričijs Mo'unga trāpīja arī realizācijas sitienu un Anglijas pārsvars saruka līdz 13:7.

Džordžs Fords ar soda sitienu panāk 16:7

Tikpat veiksmīgs turpinājums Jaunzēlandei gan nesekoja, jo angļi ieguva tiesības uz soda sitienu, ko 63.minūtē trāpīja Fords.

Džordžs Fords nostiprina Anglijas pārsvaru līdz 19:7

Vēlreiz Fords soda sitienu nevainojami izpildīja 69.minūtē panākot jau 19:7.

Jaunzēlandieši bija turnīra galvenie favorīti, tomēr arī Anglijas izlase ceļā līdz pusfinālam ir pārliecinoši uzvarēja visās spēlēs un cīņā par vietu finālā bija situācijas noteicēja.

Par "All Blacks" dēvētā Jaunzēlandes izlase Japānā pretendēja kļūt par četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, turklāt bez galvenās trofejas komanda nebija palikusi kopš 2011.gada, bet iepriekšējo zaudējumu Pasaules kausa turnīrā cieta 2007.gadā. Zelta pieredze ir arī Anglijai, kas vienīgo reizi Pasaules kausu ieguva 2003.gadā, bet ceturto reizi spēlēs finālā.

Otrā pusfinālā svētdien Jokohamā tiksies Velsas un Dienvidāfrikas izlases.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā bija sadalītas četrās apakšgrupās un 12 Japānas pilsētās izspēlēja apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļuva izslēgšanas pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.