Angļi iekļūst ceturtdaļfinālā, uzvar arī Austrālijas un Japānas regbisti. Spilgtākie mirkļi

Pasaules kausa ceturtdaļfinālā sestdien iekļuva Anglijas regbija izlase, kas ar 39:10 pārspēja Argentīnu un izcīnīja trešo uzvaru trijās spēlēs C apakšgrupā. Spēles lielāko daļu noraidījuma dēļ mazākumā aizvadījušajai Argentīnai pēc zaudējuma jārēķinās, ka turnīrs komandai beigsies grupas kārtas izskaņā. Uzvaras sestdien guva arī Austrālijas un Japānas izlases, uzlabojot izredzes uz dalību izslēgšanas spēlēs.

ĪSUMĀ:
Angļi ceļā uz uzvaru izmanto argentīniešu noraidījumu
Japāņi 40 000 skatītāju klātbūtnē uzveic Samoa
Austrālijas izlase ceturtdaļfinālam tuvojas ar uzvaru pār Urugvaju

Trešā uzvara grupā garantē Anglijai ceturtdaļfinālu

Vairāk nekā stundu Argentīnas izlase spēlēja 14 vīru sastāvā, jo noraidījumu nopelnīja Tomass Lavanini.

Džonija Meja piezemējums izvirza Angliju vadībā

Argentīnas izlase enerģiskā spēles sākumā vairākkārt bija tuvu piezemējuma veikšanai, bet allaž mazliet pietrūka. Tomēr 7.minūtē argentīnieši atklāja rezultātu ar Benjamina Urdapiletas trāpītu soda sitienu. Dārgi Argentīnai maksāja kļūda pāris minūtes vēlāk, kas ļāva Džonijam Mejam izrauties līdz piezemējumam, un Anglija pārņēma vadību (5:3).

Tomasa Lavanini pārkāpums pret Ovenu Farelu

Izredzes uz veiksmīgu turpinājumu Argentīnas valstsvienībai krasi samazināja Lavanini noraidījums 18.minūtē par bīstami augstu tvērienu pret Ovenu Farelu, ietriecoties pretinieka galvā.

Eliots Deilijs ar piezemējumu panāk Anglijai 10:3

Aizsardzībā argentīnieši stabili darbojās līdz 36.minūtei, kad angļi ar plašu izspēli nodrošināja Eliota Deilija piezemējumu. Puslaika izskaņā līdz piezemējumam aizkļuva arī Bens Jangss. Realizācijas sitienos Farelam gan arvien nesekmējās, un, neraugoties uz trim piezemējumiem, Anglijas pārsvars pēc pirmā puslaika nepārsniedza 15:3.

Lūzumu spēlē iezīmē angļa Džordža Forda piezemējums

Vadībā angļi nostiprinājās 45.minūtē pēc izvērsta uzbrukuma, ko ar piezemējumu noslēdza Džordžs Fords, bet Farels visbeidzot iesita arī realizāciju, panākot jau 22:3. Farels pārliecību par sevi vēl nostiprināja 54.minūtē ar precīzi izpildītu soda sitienu.

Argentīnas piezemējumu veic Matiass Moroni

Angļi aizsardzībā iekrita 71.minūtē, kas argentīniešiem pēc teicamas saspēles ļāva tikt pie pirmā piezemējuma, ko veica Matiass Moroni. Emiliano Bofelli iesita arī realizāciju, samazinot Anglijas pārsvaru līdz 25:10.

Vēlreiz sasparojoties, angļi ātri atbildēja ar Džeka Novela piezemējumu, ko Farels papildināja ar precīzu realizācijas sitienu. Mača izskaņā Lūks Kovans-Dikijs sagādāja uzvarētājiem vēl vienu piezemējumu, bet punktu cīņā pielika Farela iesista realizācija.

Divas uzvaras grupā ir Francijai, tādēļ argentīniešiem bija nepieciešams panākums pret angļiem, lai saglabātu reālas izredzes vismaz uz otro vietu un dalību izslēgšanas turnīrā.

Japānas izlase uzvarā pār Samoa nodrošina arī vietējo apmeklētības rekordu

Līderpozīcijas A apakšgrupā nodrošināja Japāna, kas ar 38:19 uzveica Samoa izlasi.

Japānas - Samoa spēles epizodes

Japāņi nekavējoties metās uzbrukumā un 3.minūtē izvirzījās vadībā pēc Ju Tamuras trāpīta soda sitiena. Japāņu enerģiskie centieni gūt piezemējumu nebija sekmīgi, toties Tamura 8.minūtē ar vēl vienu soda sitienu divkāršoja mājinieku pārsvaru. Lai gan Samoa lielākoties aizsargājās, salinieki nekavējās izmantot soda sitiena iespēju, ko 10.minūtē trīs punktos pārvērta Henrijs Taefu. Atguvusies no pirmā pretinieku spiediena, Samoa izlase ar vēl vienu Taefu soda sitienu spēja atjaunot neizšķirtu, pirms Tamura 24.minūtē jau trešo reizi apliecināja savas prasmes soda sitienos.

Pirmais piezemējums un realizācija Japānas izlasei nodrošina 16:6 vadību

Samoa uz 10 minūtēm palika mazākumā pēc Tīdžeja Joanes saņemtā brīdinājuma, ko Japānas izlase spēja izmantot. Samoa dzimušais Timotijs Lafaele 28.minūtē veica piezemējumu, bet Tamura iesita realizāciju, palielinot mājinieku pārsvaru līdz 16:6. Turpretim Samoa nelaida garām iespējas sist soda sitienus, un Taefu ar precīziem trāpījumiem 34. un 45. minūtē rezultāta starpību samazināja. Ne tik absolūti precīzs kā Taefu bija Tamura, tomēr Japānas sitienu izpildītājs 51.minūtē ar soda sitienu spēja atjaunot septiņu punktu vadību (19:12).

Drošāku pārsvaru Japānai nodrošina Kadzuki Himeno piezemējums

Pāris minūtes vēlāk pēc sānu iemetiena japāņiem izdevās otrais piezemējums, ko veica Kadzuki Himeno, bet Tamuras realizācija ļāva sasniegt 26:12.

Henrija Taefu piezemējums ļauj Samoa saasināt cīņas gaitu

Nepiekāpīgā Samoa izlase 72. minūtē sadeldēja līderu pārsvaru līdz septiņiem punktiem (26:19) - Taefu gan piezemēja bumbu, gan iesita realizāciju.

Japānas faniem ļauj uzelpot Kenki Fukuokas piezemējums

Spraigajā situācijā Japānas izlase spēja ātri atbildēt ar Kenki Fukuokas piezemējumu, panākot 31:19.

Japānai ceturtais piezemējums nodrošina papildu punktu

Jau pēc pamatlaika beigām Japānas regbisti 40 000 skatītāju atbalstīti enerģiski turpināja uzbrukt, lai turnīra tabulā nodrošinātu papildu punktu par četriem piezemējumiem, un savu panāca. Kotaru Macusima piezemēja bumbu ieskaites zonas malā, bet Tamura iesita arī realizāciju.

Austrāliešu izredzes uzlabo uzvara pār Urugvaju

Dienas pirmajā spēlē viena no galvenajām favorītēm Austrālijas valstsvienība ar 45:10 pārspēja Urugvajas izlasi un pietuvojās iekļūšanai izslēgšanas kārtā. Austrālieši guva trīs spēlēs otro uzvaru, kas komandai ļauj nostāties uz ceturtdaļfināla sliekšņa.

Austrālieši atklāj rezultātu ar piezemējumu un realizāciju

Austrāliešu izspēlēto uzbrukumu pa laukuma malu 6.minūtē ar piezemējumu noslēdza Deins Heilets-Petijs, bet Kristians Lealīfano trāpīja sarežģītu realizācijas sitienu, panākot 7:0. Arī Urugvajas izlase centās aktīvi darboties uzbrukumā un drīz tika atalgota ar soda sitienu, ko precīzi izpildīja Felipe Berčesi. Austrālijas izlase uz 10 minūtēm palika mazākumā pēc brīdinājuma Adamam Koulmenam par bīstami augstu tvērienu.

Džordans Petaia nodrošina Austrālijai otro piezemējumu

Arī spēlējot mazākumā Austrālijas izlase lielākoties uzbruka un komandas spiedienu 24.minūtē ar piezemējumu noslēdza Džordans Petaia. Realizāciju trāpīja Lealīfano, palielinot rezultātu līdz 14:3. Urugvajieši ātros triecienos centās tikt līdz ieskaites zonai, un Austrālija pirmajā puslaikā vēlreiz palika mazākumā, jo bīstami augsta tvēriena dēļ brīdinājumu nopelnīja arī Lukhans Salakaia-Loto. Taču pie piezemējuma tika austrālieši, izspēlējot bumbu Tevitam Kuridrani netraucētam izrāvienam.

Tevits Kuridrani piezemējums otrajā puslaikā nostiprina Austrālijas pārsvaru

Drošākā vadībā Austrālijas izlase nostiprinājās 46.minūtē pēc Kuridrani piezemējuma un Lealīfano realizācijas sitiena (26:3), vēl septiņas minūtes vēlāk urugvajieši nespēja novērst Vila Genias piezemējumu, bet pēc nospēlētas stundas bumbu piezemēja Džeimss Slipers. Savukārt Lealīfano arvien bija precīzs realizācijas sitienos. Urugvajiešiem pagurstot, Austrālijas valstsvienībai radās arvien vairāk iespēju, un 69.minūtē Heileta-Petija piezemējums palielināja rezultātu līdz 45:3.

Prestiža piezemējumu Urugvajai nodrošina Manuels Diana

Urugvajieši nepiekāpīgi centās tikt pie piezemējuma, līdz beidzot 78.minūtē tas izdevās Manuelam Dianam ilgstoša uzbrukuma noslēgumā. Berčesi iesita arī realizāciju, arī Urugvajas gūto punktu skaitu palielinot līdz divciparu skaitlim.

Austrālijas - Urugvajas spēles epizodes

Grupā pirmajā spēlē austrālieši uzveica Fidži izlasi, bet turpināja ar zaudējumu grupas līderei Velsai. Arī Urugvajas rēķinā ir uzvara pār Fidži, taču otrajā spēlē Dienvidamerikas komanda zaudēja Gruzijai.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā ir sadalītas četrās apakšgrupās un 12 Japānas pilsētās izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.