Regbijs

Latvijas regbija čempionāta spēle "Miesnieki/Ķekava" - "Livonia". Uzvarētāju apbalvošana

Latvijas regbija čempionāta spēles "Miesnieki/Ķekava" - "Livonia" epizodes

«Miesnieki/Ķekava» regbisti atkārtoti izcīna Latvijas čempionu laurus. Svarīgākie notikumi

"Miesnieki/Ķekava" trešdien Baldonē ar 21:13 uzvarēja "Livonia" regbistus izšķirošā spēlē par titulu Latvijas čempionātā un paturēja pērn izcīnītos laurus savā īpašumā. Abas komandas līdzšinējās spēlēs bija guvušas tikai uzvaras un noslēdzošajā savstarpējā duelī noteica valsts čempionus.

Čempioniem pa vienam piezemējumam nodrošināja Dāvis Jansons un Toms Asejevs, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā, bet 11 punktus ar sitieniem iekrāja Juris Iesalnieks.

Uzvarētāji saņem valsts čempionu goda dēli

"Miesnieki/Ķekava" veiksmīgāk sāka spēli un 5. minūtē ar Asejeva veiktu piezemējumu izvirzījās vadībā 5:0. Drīz vien rezultatīvs uzbrukums izdevās arī "Livonia", kam Valērijs Runco realizēja soda sitienu un samazināja pretinieku pārsvaru līdz 5:3. "Miesnieki/Ķekava" gan izdevās revanšēties ar Iesalnieka soda sitienu un 15. minūtē atjaunot piecu punktu vadību (8:3). "Miesnieki/Ķekava" spēja bumbu lielākoties turēt "Livonia" laukuma pusē, kur Iesalnieks 28. minūtē vēlreiz realizēja soda sitienu un panāca 11:3.

Pirmā puslaika epizodes

Puslaika beigu daļā "Livonia" vairākas reizes tika tuvu pretinieku ieskaites laukumam, tomēr pašu kļūdas liedza rezultatīvi noslēgt uzbrukumu, un līdz pārtraukumam rezultāts vairs nemainījās.

Saruna ar Elmāru Šefanovski

"Miesnieki/Ķekava" spēlētājs Elmārs Šefanovskis intervijā pārtraukumā atzina, ka laukumā daudz brāķa bija abām komandām. "Miesnieki/Ķekava" regbistiem pazuda bumbas kontrole un sadarbība uzbrukumā nebija pietiekami laba, lai tiktu pie piezemējuma, atzina Šefanovskis. Viņš uzsvēra, ka vairāk jācenšas darboties kopīgiem spēkiem.

Dāvis Jansons ar piezemējumu palielina "Ķekava/Miesnieki" pārsvaru

Arī otro puslaiku labāk izdevās sākt "Ķekava/Miesnieki", kam Dāvis Jansons veica piezemējumu, un Iesalnieka realizācijas sitiens jau palielināja rezultātu līdz 18:3. Aktivizējās arī "Livonia", bet, ilgstoši cīnoties pie pretinieku ieskaites zonas, gūt piezemējumu tomēr neizdevās. Pēc nepilnas nospēlētas stundas abas komandas palika nepilnā sastāvā – "Ķekava/Miesnieki" brīdinājumu nopelnīja Kaspars Ķipsts, līdz ar to pametot laukumu uz 10 minūtēm, bet pretiniekiem tādu pašu sodu saņēma Janeks Taškāns.

"Livonia" piezemējums ļauj panākt 8:18

Cerības uz labvēlīgu rezultātu "Livonia" vairoja Gļeba Vorobjova piezemējums, kas ļāva samazināt deficītu līdz 8:18. Tomēr turpmāki "Livonia" centieni uzbrukumā bija velti, bet Iesalnieks septiņas minūtes pirms beigu svilpes ar soda sitienu palielināja līderu pārsvaru līdz 21:8.

"Livonia" maču noslēdz ar piezemējumu

Punktu spēlei pielika Jevgēnija Mikulova piezemējums, bet tas "Livonia" tikai noteica mača gala rezultātu.

Saruna ar Emīlu Balodi pēc spēles

"Miesnieki/Ķekava" kapteinis Emīls Balodis pēc spēles bija gandarīts un paskaidroja, ka reti divreiz pēc kārtas izdodas uzvarēt Latvijas čempionātā. Balodis uzskata, ka čempioniem palīdzēja pieredzes bagātāks sastāvs, turpretim pretiniekiem laukumā bija vairāk jaunu spēlētāju.

Saruna ar Mārci Rulli

"Livonia" galvenais treneris Mārcis Rullis pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandā sastāvā ir daudz jaunu spēlētāju un arī pretiniekiem ir līdzīga situācija. Rullis atzina, ka šosezon Latvijas čempionātā ir maz spēļu un līdz ar to komandai saraustītāks kalendārs, bet "Livonia" cenšas no tā neietekmēties.

Saruna ar Emīlu Balodi

Savukārt "Miesnieki/Ķekava" spēlējošais galvenais treneris Emīls Balodis uzsvēra, ka izšķirošajā spēlē svarīga būs komandas pašatdeve. Balodis piebilda, ka abām komandām vairāki izlases līmeņa spēlētāji ir izkrituši no sastāva savainojumu dēļ.

Latvijas čempionātā šosezon piecas komandas izspēlē tikai vienu apli, kas noslēdzas jau vasaras sākumā. Sezonas otrajā pusē "Miesnieki/Ķekava" un "Livonia" koncentrēs spēkus Baltijas TOP līgas spēlēm, bet citas komandas piedalīsies jaunizveidotajā Baltijas čempionātā.

Saruna ar Uldi Bautri

Ilggadējais regbija treneris Uldis Bautris pastāstīja, ka Baltijas TOP līga ir iemantojusi lielu popularitāti, tādēļ Latvijas čempionāts ir saīsināts un noslēdzas jau jūnijā.