Zviedrijas un Ungārijas peldētājas labo pasaules rekordus peldēšanā

Pasaules čempionātā (PČ) ūdens sporta veidos, kas risinās Krievijas pilsētā Kazaņā, pirmdien jaunu pasaules rekordu uzstādīja Zviedrijas peldētāja Sāra Sjostrēma, kura izcīnīja zelta medaļu 100 metru tauriņstila peldējumā, savukārt 200 metros kompleksajā peldējumā ar jaunu personīgo rekordu uzvarēja Ungārijas sportiste Katinka Hošžū.

Sjostrēma uzvarēja fināla sacensībās ar rezultātu 55,64 sekundes, pārspējot sev piederošo pasaules rekordu par 0,15 sekundēm, ko viņa uzstādīja svētdien pusfināla peldējumā.

Sudraba godalgu izcīnīja Dānijas peldētāja Janete Otesena ar rezultātu 57,05 sekundes, savukārt bronzu ieguva ķīniete Jinga Lu ar rezultātu 57,48 sekundes.

Hošžū uzvarēja ar rezultātu divas minūtes un 6,12 sekundes, par 0,03 sekundēm pārspējot iepriekšējo pasaules rekordu, kas kopš 2009.gada pasaules čempionāta Romā piederēja ASV peldētājai Arianai Kukorsai.

Sudrabu šajā disciplīnā izcīnīja japāniete Vatanabe Kanako, kura no uzvarētājas atpalika 2,33 sekundes. Savukārt bronzu ieguva britu peldētāja Siobana Marija Okonora, kura no čempiones atpalika 2,65 sekundes.

Peldēšanas sacensības notiek speciāli konstruētos peldbaseinos Kazaņas futbola stadiona teritorijā. Astoņu sacensību dienu laikā, kas ilgs līdz svētdienai, kopumā tiks izcīnīti 42 medaļu komplekti.