Vīriešiem sniedz iespēju Parīzes olimpiskajās spēlēs debitēt daiļpeldēšanā

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) apstiprināja vīriešiem tiesības 2024. gadā Parīzē pirmo reizi piedalīties olimpisko spēļu daiļpeldēšanas sacensībās, ceturtdien informēja starptautiskā ūdens sporta veidu jumtorganizācija "World Aquatics". 

Daiļpeldētājiem būs iespēja startēt olimpiskajās komandu sacensībās. Katrā astoņu dalībnieku komandā drīkstēs būt ne vairāk kā divi vīrieši. Sagaidāms, ka olimpiskajās spēlēs Parīzē piedalīsies 10 daiļpeldēšanas komandas.

Līdz 2017. gadam par sinhrono peldēšanu dēvētā daiļpeldēšana olimpisko spēļu programmā ir kopš 1984. gada, bet startēt līdz šim drīkstēja tikai sievietes. Vīrieši daiļpeldēšanā kopš 2015. gada var piedalīties ūdens sporta pasaules čempionātos.

Vīriešiem labvēlīgo SOK lēmumu uzteica amerikānis Bils Mejs, kurš 2015. gadā daiļpeldēšanā kļuva par pasaules čempionu, bet patlaban ir treneris. Mejs atgādināja, ka daudzi ir ilgstoši strādājuši un centušies, lai visi dalībnieki vienlīdzīgi varētu tiekties pretim olimpiskajai slavai. 

Savukārt "World Aquatics" prezidents Huseins al Musalams uzsvēra, ka ūdens sporta veidi ir universāli un vīrieši ir pierādījuši sevi kā izcilus daiļpeldētājus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti