Vēl viens Latvijas rekords ļauj peldētājai Maļukai sasniegt 19.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas talantīgā peldētāja Ieva Maļuka ceturtdien Skotijas pilsētā Glāzgovā notiekošajā Eiropas čempionātā īsajā jeb 25 metru baseinā 100 metru kompleksajā peldējumā laboja sev piederošo Latvijas rekordu, tomēr ar to nebija gana, lai iekļūtu finālsacensībās.

Maļuka priekšsacīkstēs distanci veica vienā minūtē un 1,19 sekundēs, pirms gada sasniegto rezultātu labojot par 0,09 sekundēm.

Latvijas sportiste savā peldējumā bija septītā, bet kopējā ieskaitē ieņēma 19.vietu, pirmajam sešpadsmitniekam, kas iekļuva pusfinālā, zaudējot nieka 0,08 sekundes. 16 gadus vecā Maļuka bija viena no jaunākajām šīs distances dalībniecēm.

Šajā pašā distancē startēja arī Arina Baikova, kura finišēja pēc vienas minūtes un 3,93 sekundēm, kas deva 43.vietu 49 sportistu konkurencē.

Maļuka Latvijas rekordus peldēšanā labojusi 32 reizes. Jau ziņots, ka trešdien viņa laboja valsts rekordu 400 metru kompleksajā peldējumā.

Tikmēr Gabriela Ņikitina 50 metru tauriņstilā finišēja pēc 27,11 sekundēm un ieņēma 26.vietu 36 peldētāju konkurencē. No iekļūšanas pusfinālā viņu šķīra gandrīz pussekunde.

Vēl latvietes cīnījās arī 100 metru brīvajā stilā, kur Maļuka ar 55,15 sekundēm ierindojās 31.pozīcijā, bet Ņikitina ar 57,08 sekundēm bija 53.vietā 61 dalībnieces konkurencē.

Eiropas čempionātā Latviju kopumā pārstāv trīs sportistes - Gabriela Ņikitina, Arina Baikova un Ieva Maļuka.

Latvijas sportistes šajā čempionātā kopumā startēs 15 individuālajās distancēs. Vislielākā slodze priekšsacīkstēs būs Maļukai, kura uz starta blokiem kāps septiņās distancēs - 50, 100, 200 un 400 metros brīvajā stilā, 100 un 400 metros kompleksajā peldējumā, kā arī 100 metros brasā.

Baikova, kura ikdienā dzīvo un trenējas Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) attīstības centrā Kazaņā, Eiropas čempionātā debitēs ar startiem piecās distancēs - 200, 400 un 800 metros brīvajā stilā, kā arī 100 metros kompleksā un 200 metros uz muguras. Savukārt Ņikitina Glāzgovā dosies uz startu 50 un 100 metros brīvajā stilā, kā arī 50 metros tauriņstilā.

Eiropas čempionātā 25 metru peldbaseinā kopumā startēs 540 sportistu no 49 valstīm.

Vecā kontinenta meistarsacīkstes Glāzgova norisināsies no 4. līdz 8.decembrim.