Starptautiskās sacensībās Rīgā Latvijas peldētāji labo trīs nacionālos rekordus

"Daugavas" Sporta nama peldbaseinā starptautiskajās sacensībās “Rīgas Sprints 2016” Latvijas peldētāji piektdien laboja trīs nacionālos rekordus, informēja Latvijas Peldēšanas federācija. Līdzās Latvijas labākajiem peldētājiem sacensībās startē arī Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas sportisti.

Latvijas rekordus kaldināja Gabriela Ņikitina, Dana Kolidzeja un BJSS "Rīdzene"/OSC sieviešu kvartets stafetē.

Ņikitina 100 metros brīvajā stilā sasniedza nacionālo rekordu, finišējot pēc 55,87 sekundēm, tomēr ar to pietika tikai, lai kāptu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Uzvarēja baltkrieviete Nastasija Karakouska (54,89). Ņikitina otro vietu ieguva 50 metros tauriņstilā (28,32), kur uzvarēja Igaunijas peldētāja Margarete Markvardta (27,43).

Jaunu Latvijas rekordu sasniedza arī Kolidzeja, kura pārliecinoši uzvarēja 50 metros brasā - 31,27 sekundes.

Gan Kolidzeja, gan Ņikitina kaldināja savas komandas BJSS "Rīdzene"/OSC uzvaru ar jaunu valsts rekordu 4x50 metru brīvā stila peldējumā. Sportistes finišu sasniedza pēc vienas minūtes un 46,92 sekundēm, piekāpjoties vienīgi Igaunijas kluba TOP peldētājām.

Vīriešiem 100 metros brīvajā stilā par sprinta čempionu tika kronēts Arvis Aigars, kurš finišēja pēc 51,22 sekundēm.

Tāpat pārliecinošu uzvaru guva Ģirts Feldbergs 100 metros uz muguras, finišu sasniedzot pēc 52,97 sekundēm. 200 metros brasā uzvaras Latvijas sportistiem – dāmām pirmā finišu sasniedza Arina Sisojeva (2:44.45), savukārt vīru konkurencē nepārspēts palika Daniils Bobrovs (2:10,97). Visu goda pjedestālu Latvijas peldētāji aizņēma 50 metros brasā, kur uzvarēja Nikolajs Maskaļenko (27,06), bet tālākās vietas trijniekā ieņēma Deniss Komars (27,86) un Andrejs Rožalovskis (28,04).

Atlikušos medaļu komplektus peldētāji sadalīs sestdien.