Šonedēļ Latvijas Peldēšanas federācijas biedri lems par neuzticības izteikšanu Ponem

Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) biedri šonedēļ ārkārtas biedru sapulcē lems par neuzticības izteikšanu LPF prezidentam Kasparam Ponem, aģentūru LETA informēja federācijas bijušais viceprezidents Jānis Dzenis.

Lai gan sākotnēji LPF kopsapulci bija izsludinājusi 3.oktobrī, par ko liecina informācija LPF mājaslapā, federācijas biedri, nesamierinoties ar to, ka LPF prezidents Kaspars Pone "nav ievērojis LPF biedru pieprasījumu - sasaukt ārkārtas kopsapulci ne vēlāk kā līdz šī gada 10.septembrim", lēmuši rīkot biedru sapulci ātrāk - 16.septembrī.

Dzenis norādīja, ka Pone, izsludinot federācijas kopsapulci oktobrī, LPF biedriem arī nav ziņojis par apstākļiem, kas varētu ietekmēt šīs sapulces tūlītēju sasaukšanu.

LPF biedri, kas pieprasīja ārkārtas sapulces sasaukšanu, nav guvuši nekādus paskaidrojumus, kas pamatotu šādu vilcināšanos, un uzskata, ka tas būtiski kavē LPF darbu un apdraud tās iesākto projektu realizāciju, tāpēc ārkārtas biedru sapulces izziņošana tikai 31.augustā, paziņojot par tās norisi 3.oktobrī, ir uzskatāma par vainojamu vilcināšanos, teikts LPF biedru vēstulē.

Ņemot vērā minēto, LPF biedri saskaņā ar federācijas statūtos noteiktajām tiesībām sasauc ārkārtas biedru sapulci, par sapulces sasaukšanas iemeslu nosakot neuzticības izteikšanu LPF prezidentam Ponem un LPF valdei kopumā. LPF ārkārtas biedru sapulce tiek sasaukta 16.septembrī plkst.12 viesnīcā "Islande Hotel", Rīgā.

Ārkārtas biedru sapulces darba kārtībā ir debates par LPF prezidenta Pones pieņemtajiem lēmumiem un rīcību LPF valdes priekšsēdētāja amatā un to atbilstības LPF un tās biedru interesēm izvērtēšana, neuzticības izteikšana Ponem, LPF valdes locekļu atbrīvošana no amata.

Tāpat paredzēts arī balsojums par izmaiņām LPF statūtos, paredzot valdes sastāvā iekļaut piecus dalībniekus. Vēlāk sekotu balsojums par jaunas pagaidu valdes izveidi un tās sastāvu, nosakot, ka tās darbības termiņš ir līdz patstāvīgas LPF valdes ievēlēšanai 2017.gada pārvēlēšanu kopsapulcē.

Dzenis norādīja, ka LPF kopējais balsstiesīgo biedru skaits ir 29.

LETA jau ziņoja, ka jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI Olimpiādes spēlēs bija akreditēts.

Pone uz Olimpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim.

Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro Olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja LOK darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK uz Olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.

LOK iepriekš tāpat atklāja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu Olimpiskajā ciematā.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ribakova ar jaunu Latvijas rekordu ierindojās 27.vietā 200 metru brasā, bet Uvis Kalniņš palika 24.pozīcijā 200 metru kompleksajā distancē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt