Peldētāji Eiropas čempionātā cer izpildīt olimpiskos kvalifikācijas normatīvus

Londonā pirmdien startēja Eiropas čempionāts peldēšanā, kur Latviju pārstāv septiņi sportisti, kas cer izpildīt Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu, informēja Latvijas Peldēšanas federācija (LPF). Sacensību pirmā diena Latvijas sportistiem gan izvērtās pieticīga, netiekot augstāk par vietām ceturtajā desmitā.

Ģirts Feldbergs priekšsacīkstēs 100 metru distancē uz muguras ieņēma 32.vietu ar rezultātu 56,22 sekundes, savukārt Pāvels Vilcāns noslēdza piekto desmitu, finišēja pēc 58,17 sekundēm un apsteidza tikai vienu sāncensi. Nākamajā kārtā iekļuva 16 ātrākie sportisti.

Priekšsacīkstēs 50 metru peldējumā tauriņstilā Gabriela Ņikitina finišēja pēc 27,46 sekundēm un ierindojās 33.vietā 45 dalībnieču konkurencē.

Daniils Bobrovs 100 metros brasā ieņēma 42.vietu ar rezultātu viena minūte un 2,86 sekundes, savukārt Nikolajs Maskaļenko ierindojās 49. pozīcijā (1:03,46), startējot 62 peldētājiem. Turpretim 50 metru distancē tauriņstilā Vilcāns ierindojās 55.vietā, apsteidza septiņus konkurentus un finišēja pēc 25,52 sekundēm.

Latviju Eiropas čempionātā, kas ir vienas no lielākajām olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībām, pārstāvēs arī Aļona Ribakova un Kristina Silvia Šteina. LPF kvalifikācijas normatīvus startam čempionātā bija izpildījis arī Arturs Pesockis, tomēr viņa dalība ir atsaukta sportista traumas dēļ.

Čempionāta turpmākajās dienās Ribakova startēs 100 metros brasā, 100 metrus brīvajā stilā peldēs Gabriela Ņikitina, 200 metrus brasā - Bobrovs un Ribakova. Savukārt 100 metrus uz muguras peldēs Šteina, 50 metrus uz muguras - Vilcāns, Feldbergs, Šteina, 200 metrus uz muguras - Šteina, 50 metrus brasā - Maskaļenko, 50 metrus brīvajā stilā - Šteina un Ņikitina.

Latvijas delegāciju čempionātā pavada treneri Jeļena Solovjova, Germans Jakubovskis un Sergejs Kiseļovs, savukārt sacensību tiesnešu rindās pirmo reizi šāda mēroga sacensībās Latviju pārstāv divi delegāti – Aivars Platonovs un Ģirts Treiguts.

Eiropas čempionāts vienlaikus ir arī vienas no nozīmīgākajām olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībām, kur sportistiem ir iespēja izpildīt Starptautiskās Ūdens sporta veidu federācijas (FINA) noteiktos kvalifikācijas normatīvus. Ja Latvijas peldētājiem normatīvi paliks nesasniegti, sagaidāms, ka viens peldētājs un viena peldētāja uz Rio varēs doties pēc FINA uzaicinājuma lielāka valstu skaita pārstāvībai.

Eiropas čempionātā piedalās teju 1000 dalībnieku no 49 valstīm, kas ir jauns sacensību rekords.