Peldētāja Embrekte izcīna sudraba medaļu nedzirdīgo spēlēs Brazīlijā

Latvijas peldētāja Zane Embrekte trešdien Brazīlijā izcīnīja sudraba medaļu nedzirdīgo spēļu sacensībās 200 metru brīvā stila distancē.

Finālā Embrekte šo distanci peldēja divās minūtēs un 10,63 sekundēs, par 4,25 sekundēm piekāpjoties blakus celiņā startējušajai Kerli Elizabetei Kronkai no ASV.

Kvalifikācijā Embrekte ar finiša laiku divas minūtes un 15,30 sekundes uzrādīja trešo labāko rezultātu 23 sportistu konkurencē.

Vīriešiem 100 metru brīvā stila finālā iekļuva Artis Vazdiķis, kurš, finišējot 55,06 sekundēs, ieņēma septīto vietu.Kva lifikācijā viņš bija divas sekundes simtdaļas ātrāks un uzrādīja devīto labāko rezultātu.

Vēl Rūdolfs Stupāns bija 13. ar 56,76 sekundēm, bet Kristofers Kraze ieņēma 25.pozīciju, finišēdams vienā minūtē un 1,18 sekundēs. Šajā distancē startēja 36 peldētāji.

24. nedzirdīgo spēlēs piedalās 78 valstu sportisti, sacenšoties 20 sporta veidos. Latvija šajā sporta forumā ir pārstāvēta ar septiņiem sportistiem: Laura Gaile (šaušana), Sergejs Soklakovs, Māris Grēniņš (abi - vieglatlētika), Zane Embrekte, Artis Vazdiķis, Kristofers Kraze, Rūdolfs Stupāns (visi - peldēšana).