Maļuka pasaules čempionātā peldēšanā labo Latvijas rekordu 200 metros brīvajā stilā

Latvijas jaunā peldētāja Ieva Maļuka otrdien Dienvidkorejā pasaules čempionātā ūdenssporta veidos laboja valsts rekordu 200 metros brīvajā stilā, šajā distancē ieņemot 29.vietu.

Maļuka priekšsacīkstēs 200 metrus brīvajā stilā nopeldēja divās minūtēs un 2,38 sekundēs, sev piederošo Latvijas rekordu labojot par 0,16 sekundēm.

Latvijas peldētāja savā peldējumā bija sestā, bet kopējā ieskaitē ieņēma 29.vietu 61 sportistes konkurencē. 16 gadus vecā Maļuka bija otra jaunākā no pirmajā trīsdesmitniekā iekļuvušajām sportistēm.

Pusfinālam kvalificējās labākās 16 peldētājas, no kurām Maļuka atpalika par 3,2 sekundēm.

Ātrākā peldētāja priekšsacīkstēs bija slavenā zviedriete Sāra Šēstrema, kura finišēja pēc vienas minūtes un 55,14 sekundēm.

Tikmēr Didzis Rudavs 50 metros brasā priekšsacīkstēs finišēja pēc 28,94 sekundēm, kas peldējumā deva sesto vietu, bet kopējā ieskaitē viņš bija 47.pozīcijā starp 78 sportistiem. 18 gadus vecais Rudavs bija otrs jaunākais no piecdesmitniekā iekļuvušajiem atlētiem.

Šajā distancē priekšsacīkstēs ātrākais bija titulētais brits Edams Pītijs, kurš 50 metrus brasā nopeldēja 26,28 sekundēs.

Kopumā pasaules meistarsacīkstēs startēs seši Latvijas peldētāji.

Pasaules čempionāts Dienvidkorejā norisināsies līdz svētdienai.