Latvijas Peldēšanas federācijā cīņā par vadītāja krēslu jaušamas plašākas intereses

Latvijas Peldēšanas federācijā (LPF), kur ceturtdien ikgadējā biedru sapulcē plānota vadības atskaite par pērno gadu, pavisam nesen ievērojami aktivizējušies federācijas pašreizējā prezidenta Aivara Platonova opozicionāri ar bijušo modernās pieccīņas sportistu Denisu Čerkovski priekšgalā. Viņam aiz muguras gan stāv arī ar skandālu no LPF prezidenta amata savulaik aizgājušais Kaspars Pone.

LPF kopš 2016. gada vada prezidents Platonovs, kuru ievēlēja amatā pēc ilggadējā vadītāja Pones aiziešanas no organizācijas. Pone uz Rio olimpiskajām spēlēm aizbrauca kā peldētājas Aļonas Ribakovas treneris, īsto treneri Germanu Jakubovski atstājot mājās.

Latvijas Peldēšanas federācijā risinās cīņa par vadītāja krēslu
00:00 / 06:04
Lejuplādēt

Jaunais federācijas prezidenta amata tīkotājs ir bijušais modernās pieccīņas sportists, četru olimpisko spēļu dalībnieks Čerkovskis. Tiesa, aiz viņa muguras stāv arī Pone. Čerkovskis Latvijas Radio uzsvēra, ka viņam Pones zināšanas ir svarīgas, kā arī bijušais prezidents pirms Rio skandāla sporta veida labā izdarījis daudz. Tam piekrita arī treneris Jakubovskis, gan uzsverot, ka pēdējos gados bijušais vadītājs slīcis visatļautībā, vairs nejūtot zemi zem kājām.

Redzamākie opozicionāri Čerkovska pusē ir kluba "Champions" pārstāvis Edgars Ozoliņš, arī modernās pieccīņas pārstāvis un bijušais peldētājs Andris Feldmanis, kā arī Pone.

Pagaidām nav līdz galam saprotama Pones loma, bet opozīcijas pārstāvji viņu izmisīgi cenšas izbīdīt priekšplānā publiski.

Situāciju peldēšanas federācijā pētījis arī Latvijas Televīzijas žurnālists Raimonds Rudzāts, kurš aicina raudzīties plašāk un pēkšņajās Čerkovska un domubiedru aktivitātēs, iespējams, saredzēt arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadības intereses.

"Kopumā aktivitātes ir īpatnējas, un tiekšanās uz medijiem ir ļoti uzskatāma, kas it kā nav nekas ārkārtējs, bet tāpat dzird no kolēģiem citos medijos, ka nāk arī pie viņiem. Kad prasa, kas ir ieteicis nākt, izrādās, ka tie ir daži augsta līmeņa Latvijas sporta funkcionāri esošajās sabiedriskajās organizācijās," paskaidroja Rudzāts. "Tad jau var sākt just to laukumu mazliet tālāk – vai tikai Čerkovski un dažus aktīvistus interesē Platonova nomaiņa, vai tas tomēr interesē arī atsevišķu Latvijas vadošo sporta organizāciju vadību."

Platonovs noteikti nav ērts LOK, jo iestājas par citāda sporta pārvaldības modeļa ieviešanu valstī, kas paredzētu Olimpiskās komitejas ietekmes mazināšanos.

Peldēšanas vides sakārtošanā Platonova paveikto nevar noliegt. Viņš praktiski šo gadu laikā dubultojis federācijas budžetu, kas nu jau gandrīz sasniedz pusmiljonu eiro. Arī licencēto sportistu skaits ir audzis. Lielākais un arī sabiedrībai svarīgākais darbs gan bijis pasākumu kopums, lai mazinātu kliedzošo noslīkušo skaitu valstī ik gadu, jo šajā rādītājā Latvija joprojām ir neglaimojoši pirmā visā Eiropas Savienībā.

Arī organizācija "Peldēt droši" ir Latvijas Peldēšanas federācijas biedrs. Tās vadītāja Zane Gemze uzskata, ka opozīcijas aktivitātes ir virspusējas un nepārliecinošas. Sadarbību ar LPF Gemze dēvē par ļoti konstruktīvu, bet Čerkovska apgalvojumus uzskata ne tikai par nepatiesiem, bet arī par būtībā apmelojošiem. 

"Tas ir nepareizi, tā nedara," Čerkovska aktivitātes raksturoja Gemze. 

Līdzīgi domā arī Čerkovska kādreizējais treniņpartneris modernajā pieccīņā, tagad Latvijas Ūdenspolo federācijas valdes priekšsēdis Reinis Pavārs. Arī Ūdenspolo federācija ir peldēšanas federācijas biedrs. Platonova vadībā ūdenspolo esot pievērsta daudz lielāka uzmanība, jo Pones prezidentūras laikā tādas vispār neesot bijis.

Protams,

peldēšanas federācijas biedru neapmierinātība ar Platonovu nav radusies tukšā vietā.

Vairākiem pārmetumiem tiešām ir reāls pamats, kaut gan juridiski nekādas nelikumības nav pierādītas. 2019. gadā federācija no SIA "Vendiplas Latvija", kurā Platonovs ir valdes loceklis, iegādājās peldētāju tērpus. Tiesa, vēlāk un arī gadu iepriekš šī firma ziedoja naudu federācijai, kas kopā veidoja lielāku summu nekā minētais darījums.

Valsts policija 2021. gada martā sāka kriminālprocesu pret Platonovu par iespējamu aptuveni 5000 eiro izkrāpšanu no federācijas. Procesā rit pirmstiesas izmeklēšana, bet iesnieguma autors, uz kā pamata tas sākts, esot opozicionārs Ozoliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt