Rīta Panorāma

Telefonintervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Rīta Panorāma

Intervija ar RSU Eiropas studiju fakultātes dekānu profesors, LĀI direktoru Andri Sprūdu

Intervija ar Latvijas Peldēšanas federācijas vadītāju Aivaru Platonovu

Ātro testu ieviešana ļauj bērniem atgriezties peldēšanas treniņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) ir iesaistījusies pilotprojektā, lai treniņi epidemioloģiski droši varētu notikt arī bērniem, kas nav vakcinēti pret kovidu. LPF prezidents Aivars Platonovs otrdien Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pilotprojekts ļauj vismaz daļai bērnu atgriezties treniņos.

LPF piedalās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) īstenotā pilotprojektā ar mērķi ieviest epidemioloģiski drošu sporta treniņu modeli iekštelpās bērniem vecumā no 1. klases līdz 12 gadiem. Ar retiem izņēmumiem tie ir bērni, kas nav vakcinēti pret Covid-19, tāpēc paredzēta papildus testēšana pirms treniņiem, izmantojot ātro antigēna noteikšanas testu.

Pilotprojektā peldēšanā, kas sākās 24.novembrī, ir iesaistīts apmēram pusotrs tūkstotis jauno peldētāju vecumā līdz 12 gadiem. Informācijas par pozitīvām analīzēm LPF patlaban nav, lai arī testi 4. un 5. klases skolēniem pirms treniņiem tiek veikti katru dienu. Vasarā līdzīgā pilotprojektā ledus hallēs 6000 testos nebija neviens pozitīvs analīžu rezultāts, uzsvēra Platonovs.

Mediķi gan uzsver, ka ātro testu rezultāti ne vienmēr precīzi, un neviens nevar garantēt absolūtu drošību. Arī Platonovs atzina, ka testēšana nedod 100% garantiju, tomēr ļauj izķert potenciālos riskus. Pēc IZM ieteikumiem, analīžu procedūra 1.-3. klases skolēniem notiek mājās, bet  4.-5.klases audzēkņiem - pirms treniņa treneru uzraudzībā.

Pandēmija ir pamatīgi sabremzējusi organizētas sporta aktivitātes bērniem, it īpaši vecumā līdz 12 gadiem. Bērniem gads līdz šim pagāja aizlieguma zīmē, jo sportot varēja tikai apmēram 50 dienu, pastāstīja Platonovs.

Ātro testu veikšanai LPF ik dienu ir nepieciešami 300-400 testa paraugu, kas katrs maksā 2-3 eiro, un izmaksas gulstas uz federācijas kā pilotprojekta īstenotāja pleciem. LPF nepieciešamos testus līdz šim daļēji saņēma dāvinājumā, bet atlikušo daļu finansēja paši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti